Nieruchomość komercyjna O3 Business Campus przedłuża umowę najmu z HCLTech na kolejnych 5 lat

EPP_O3 Business Campus_1Nieruchomość komercyjna O3 Business Campus przedłuża umowę najmu z firmą HCLTech na kolejnych 5 lat. 

Nieruchomość komercyjna O3 Business Campus składa się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków klasy A, których łączna powierzchnia najmu wynosi niemal 57 000 mkw. Najemcy mają do dyspozycji dwa parkingi: podziemny i naziemny.

O3 Business Campus nie zwalnia tempa. Zarządzany przez EPP nowoczesny kompleks biurowy, z bogatą ofertą udogodnień to prosty wybór dla biznesu, co potwierdza przedłużenie umowy najmu z HCLTech na kolejne 5 lat. Najemca zajmuje cztery piętra w budynkach klasy A. Łączny metraż objęty kontraktem wynosi ponad 7 000 mkw.

HCLTech to globalna firma technologiczna o szerokim portfolio usług i rozwiązań cyfrowych, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań IT, transformacji cyfrowej oraz outsourcingu procesów biznesowych dla klientów na całym świecie. Dzięki innowacyjnym technologiom i strategicznemu podejściu wspiera przedsiębiorstwa w osiąganiu celów biznesowych i zwiększaniu efektywności operacyjnej.

Renegocjacja kontraktu z HCLTech na kolejne 5 lat stanowi potwierdzenie, że w O3 Business Campus rozumiemy potrzeby naszych partnerów biznesowych i skutecznie na nie odpowiadamy. Jednym ze wspólnych priorytetów z firmą HCLTech jest zrównoważony rozwój. Kompleks posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent, a także spełnia standardy ratingu WELL Health-Safety, zaś 100% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wspieramy także najemców w zachęcaniu do pracy z biura, dlatego organizujemy różnorodne wydarzenia, które cieszą się dużą popularnością – komentuje Maciej Sałata, Senior Leasing Manager w EPP.

O3 Business Campus to dla nas nie tylko przestrzeń biurowa. Wraz z jej przedstawicielami, wspólnie wspieramy lokalne społeczności, w tym pracowników. W kompleksie dużo się dzieje, organizowanie są akcje związane ze zdrowiem czy aktywnym wypoczynkiem, które pozytywnie wpływają na kulturę pracy oraz zaangażowanie pracowników. Razem z zarządcą i innymi najemcami z pomocą wychodzimy również poza kompleks, włączając się w kwartalne zbiórki krwi czy dni DKMS. Cenimy to podejście i cieszymy się, że jesteśmy częścią tej żywej struktury – dodaje Aneta Dziedzic, PMO & CSR Lead & DEI Champion w HCLTech.

W renegocjacji warunków umowy najmu HCLTech reprezentowała firma doradcza Colliers.

Kraków niezmiennie utrzymuje pozycję największego regionalnego rynku biurowego w Polsce. Najemcy poszukujący tu najlepszego rozwiązania dla swojej organizacji pod kątem wynajmu biura mają do wyboru różnorodne opcje. Jedną z nich są renegocjacje umów, które w pierwszej połowie tego roku stanowiły 50% popytu na nowoczesne powierzchnie biurowe w Krakowie. Cieszę się, że po raz kolejny mieliśmy okazję doradzać firmie HCLTech w procesie najmu biura i że wybrany 7 lat temu kompleks O3 Business Campus wciąż odpowiada jego obecnym i przyszłym potrzebom biznesowym – mówi Anna Galicka-Bieda, Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Krakowie.

Źródło: EPP
materiał prasowy

Spółka Monday Development ukończyła niedawno III etap inwestycji mieszkaniowej Fama Jeżyce w Poznaniu

Fama Jeżyce_etap 3._fot. Monday Development_3
Spółka Monday Development, część Grupy Unidevelopment, ukończyła niedawno III etap inwestycji mieszkaniowej Fama Jeżyce, która powstaje w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Poznania.. Jest to Projekt uznanego biura HRA Architekci. 

 

Osiedle zostało zrealizowane przez Generalnego Wykonawcę – Unibep S.A. według projektu biura HRA Architekci. Jego najnowszy etap wyróżniają piękne elewacje. W każdym z dwóch budynków tworzących kwartał zabudowy zastosowano indywidualne rozwiązania nawiązujące do historii i klimatu okolicy, a wysoki standard wykończenia uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu złożonych systemów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych i materiałów elewacyjnych marki Dryvit, wiodącego eksperta od tych technologii.

Projekt Fama Jeżyce to jedna z największych inwestycji powstających w centrum poznańskiej dzielnicy Jeżyce, na terenie o powierzchni niemal 8 ha, na którym wcześniej funkcjonował zakład „Wiepofamy” – wiodącego w Wielkopolsce producenta obrabiarek. Atutem osiedla jest atrakcyjna lokalizacja, zapewniająca dostęp do szerokiej oferty gastronomicznej i kulturalnej, ciszę i spokój pobliskich parków oraz dogodny dojazd do centrum miasta.

Najnowszy, III etap osiedla Fama Jeżyce, obejmuje dwa siedmiopiętrowe budynki, oferujące łącznie 369 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań oraz 12 lokali usługowych, z miejscami postojowymi w podziemnej hali garażowej. Oba budynki, większy i mniejszy, są już ukończone, a ich elewacje, wykonane przy zastosowaniu m.in. systemów ETICS i materiałów elewacyjnych marki Dryvit, prezentują się doskonale na tle innych osiedli w okolicy.

Jesteśmy dumni z tego, jak prezentują się budynki powstałe w ramach III etapu inwestycji Fama Jeżyce. Ich atrakcyjny wygląd sprawia, że z jeszcze większą radością przekazujemy klucze do mieszkań naszym klientom i przyciąga kolejne osoby chcące tu zamieszkać. Uzyskany efekt końcowy wynika z połączenia dopracowanego w szczegółach projektu, zastosowania wysokiej jakości materiałów i technologii oraz starannego wykonania. Warto pamiętać, że poza estetyką zastosowany system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych ma również szereg zalet praktycznych. Przede wszystkim korzystnie wpływa na efektywność energetyczną, komfort cieplny w budynku, zarówno zimą, jak i latem, co przekłada się na koszty utrzymania budynku, – powiedział Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce.

Źródło: Tremco Construction Products Group (Tremco CPG)
materiał prasowy

Firma Parker Lane Polska nowym najemcą w nieruchomości komercyjnej MLP Pruszków I

dji_0030-pano-logo_m-2
Firma Parker Lane Polska nowym najemcą w nieruchomości komercyjnej MLP Pruszków I. Międzynarodowa firma specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach odsprzedaży towarów dla branży modowej oraz Off-Price wynajęła około 3,6 tys. m kw. powierzchni.

Parker Lane Polska wprowadzi się do obiektu w ciągu najbliższych kilku tygodni. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja Triflow.
Parker Lane Polska to międzynarodowa firma specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach odsprzedaży, w tym zarzadzania sprzedażą asortymentu pochodzącego z nadprodukcji, zwrotów konsumenckich oraz zwrotów online branży modowej. Wspomniana usługa odsprzedaży kierowana jest do znanych marek i oferuje zintegrowane strategie i rozwiązania direct-to-consumer (D2C) i business-to-business (B2B) w ramach jednego przejrzystego i bezproblemowego łańcucha dostaw, maksymalizując wartość odsprzedaży we wszystkich kanałach.

– Centrum logistyczne MLP Pruszków I jest naszym pierwszym i jednym z najpopularniejszych projektów. Jego budowę zakończyliśmy wiele lat temu, ale jest regularnie modernizowany i dostosowywany do najwyższych standardów jakie oferujemy we wszystkich naszych inwestycjach w kraju i za granicą.  Centrum pozostaje praktycznie cały czas w pełni wynajęte, a wolne powierzchnie pojawiają się sporadycznie jedynie w momencie zwolnienia przez innego najemcę – powiedziała Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

– Z dumą informujemy, że pomogliśmy naszemu klientowi znaleźć idealny magazyn, który nie tylko spełnia wszystkie kluczowe parametry techniczne, ale także zapewnia doskonałą komunikację dla pracowników. Powierzchnia została precyzyjnie dopasowana do potrzeb biznesowych, co przekłada się na optymalizację procesów, komfort zespołu oraz dalszy rozwój firmy. Dziękujemy firmie Parker Lane za zaufanie i powierzenie nam tego zadania – powiedział Miłosz Borkowski, Business Development Director w Triflow

Obiekt MLP Pruszków I należy do bardzo popularnych wśród najemców centrów logistycznych znajdujących się w portfolio MLP Group. Doskonała lokalizacja 19 kilometrów od Warszawy oraz świetne połączenie drogami ekspresowymi i autostradami z innymi regionami Polski powoduje, że jest to atrakcyjne miejsce dla podmiotów praktycznie z każdej branży.

Nieruchomość inwestycyjna MLP Pruszków I łącznie oferuje prawie 170 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej, z której korzysta blisko 40 najemców.

Źródło: MLP Group S.A.
materiał prasowy

Nowa nieruchomość komercyjna Fortaco oficjalnie otwarta – rusza działalność fabryki na Śląsku

Panattoni_Fortaco_1
Nowa nieruchomość komercyjna Fortaco oficjalnie otwarta – rusza działalność fabryki na Śląsku.

Deweloper Panattoni zrealizował w Knurowie na Śląsku zakład produkcyjny dla Grupy Fortaco. Otwarta właśnie fabryka o powierzchni ponad 34 000 m kw. stanie się miejscem pracy dla około 200 osób i pomoże w konsolidacji działalności oraz optymalizacji logistyki Fortaco.

Uroczyste otwarcie nowego zakładu Fortaco miało miejsce 3 października 2024 r., a w uroczystości wzięli udział przedstawiciele firmy, władz lokalnych, partnerzy biznesowi Fortaco oraz członkowie zespołu Panattoni, podkreślając znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności oraz gospodarki regionalnej. Grupa Fortaco jest wiodącym w Europie producentem konstrukcji stalowych i kabin spawanych, dostarczającym produkty dla przemysłu maszynowego i transportowego.

„Panattoni od lat widzi ogromny potencjał Śląska jako regionu, który zmienia się z przemysłowego zagłębia wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe. Nowa fabryka Fortaco to dowód na to, jak ważnym punktem staje się ten region na mapie reindustrializacji Europy” – powiedziała Aurelia Rachtan, Associate Development Director w Panattoni. Dodała: – „Cieszymy się, że Fortaco obdarzyło nas zaufaniem przy realizacji tego projektu. Mamy nadzieję, że zakład ten będzie początkiem długofalowej współpracy”.

Fundamenty zakładu zostały dodatkowo wzmocnione pod specjalistyczne maszyny, a w budynku zastosowano 38 suwnic o udźwigu do 10 ton, które wspomogą obsługę produkcji. – „Nowa fabryka w Knurowie umożliwia nam konsolidację operacji i dalszy rozwój technologiczny. Dzięki tej inwestycji jesteśmy gotowi sprostać rosnącym wymaganiom rynku, jednocześnie realizując nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” – podkreślił Jarosław Szytow, Dyrektor Zarządzający w Fortaco Group.

Źródło: Panattoni
materiał prasowy

Deweloper Develia wprowadził do sprzedaży 83 lokale w ramach wrocławskiej inwestycji Traugutta Vita

Bez tytułu
Deweloper Develia wprowadził do sprzedaży 83 lokale, w tym 35 z przeznaczeniem na lokale inwestycyjne oraz 48 mieszkań, na osiedlu Traugutta Vita – inwestycji realizowanej w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu. Jej budowa rozpocznie się w październiku br. Ceny lokali zaczynają się od 10,5 tys. zł za mkw.

W ramach przedsprzedaży deweloper wprowadził do oferty łącznie 83 lokale – w tym 35 kompaktowych 1- i 2-pokojowych o metrażach od 15 mkw. z przeznaczeniem na biura oraz 48 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych o metrażach od 27 do 81 mkw. Większość lokali położonych na wyższych kondygnacjach będzie posiadała balkony lub – w przypadku ostatniego piętra – tarasy na dachu. Z kolei do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki zapewniające prywatną, zieloną przestrzeń do wypoczynku.

– Inwestycja Traugutta Vita to projekt, który od początku cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Dzięki temu, że znajduje się blisko Rynku, gwarantuje sprawny dojazd do centrum Wrocławia oraz pozostałych części miasta. Kompaktowe lokale, w połączeniu z nowoczesnym designem idealnie wpasowującym się w koncepcję rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, stanowią atrakcyjną ofertę zarówno dla osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i w celach inwestycyjnych z przeznaczeniem na wynajem lub biuro mówi Joanna Macierzyńska, kierownik działu sprzedaży w Develii.

Źródło: Develia
materiał prasowy

ERBUD International zmodernizuje nieruchomość inwestycyjną w Rzeszowie

Geodetów1
ERBUD International zmodernizuje nieruchomość inwestycyjną w Rzeszowie.

ERBUD International, spółka zależna Grupy ERBUD, podpisała umowę na modernizację 15-kondygnacyjnego budynku administracyjnego w Rzeszowie. Wartość zlecenia wynosi 26,4 mln złotych brutto.

Projekt obejmuje kompleksową przebudowę wewnętrznych instalacji budynku zlokalizowanego przy ul. Geodetów 1. Modernizacja obejmie instalacje: elektryczną, kanalizacyjną, chłodniczą, grzewczą (w tym z dodatkowym pośrednim węzłem cieplnym) oraz systemu wentylacji mechanicznej. Obiekt aktualnie jest siedzibą m.in. Izby Administracji Skarbowej czy Totalizatora Sportowego. Jest też jednym z najwyższych budynków pod względem wysokości w Rzeszowie. Jego modernizacja ma na celu zwiększenia efektywności energetycznej budynku oraz podniesienia komfortu pracy użytkowników.
Zgodnie harmonogramem ERBUD International ma 24 miesiące na zakończenie prac. Wartość robót to 26,4 mln zł brutto.
– Coraz więcej zarządców i właścicieli budynków administracji publicznej zaczyna zauważać potrzebę ich modernizacji, szczególnie pod kątem wydajności energetycznej i redukcji śladu węglowego. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tylko w tym roku przeznaczył na termomodernizacje tego sektora 900 mln zł. – podkreśla Mirosław Młynarski, prezes ERBUD International. – To dla nas ciekawa nisza, którą chcemy dynamicznie zagospodarowywać. Cieszy mnie, że rośnie nasz udział w tym segmencie – dodaje Mirosław Młynarski.
Źródło: Grupa kapitałowa ERBUD 
materiał prasowy

Globalworth wprowadza na rynek nowe elastyczne powierzchnie biurowe na wynajem

Artur Apostoł
Globalworth, lider rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, wprowadza na polski rynek nową linię biznesową. To oferta gotowych do pracy, elastycznych przestrzeni biurowych, która oficjalnie zadebiutuje w drugiej połowie października br. Pod nową marką firma będzie oferować wyposażone powierzchnie biurowe, elastyczne warunki najmu i usługi dodatkowe, których zazwyczaj oczekują klienci tego segmentu rynku biurowego.

Nowa marka wyznacza nowy kierunek biznesowy w portfelu usługowym Globalworth i jest odpowiedzią na ewoluujące potrzeby firm i pracowników, które coraz częściej szukają skalowalnych rozwiązań biurowych. Oferta obejmuje zamykane gabinety, przeznaczone dla start-upów, małych i średnich firm, strefę coworkingową oraz przestrzenie korporacyjne

Rosnące zapotrzebowanie rynku na elastyczne przestrzenie do pracy jest wyraźnym trendem, który obserwujemy od kilku lat. Nowa linia biznesowa od Globalworth idealnie wpisuje się w tę dynamikę, umożliwiając nam nie tylko uzupełnienie oferty, ale także lepsze dostosowanie się do potrzeb obecnych i przyszłych najemców. Nowy brand uzupełni ofertę najmu tradycyjnego o rozwiązania biurowe, które będą także funkcjonować jako swoiste inkubatory dla rozwijających się firm, a także jako tzw. swing spaces, czyli przestrzenie przeznaczone dla klientów oczekujących na wykończenie własnych biur w naszych budynkach – informuje Artur Apostoł, Managing Director – Real Estate Operations Poland, Globalworth. Oferta flex będzie również idealnym rozwiązaniem dla firm, których poziom zatrudnienia często się zmienia, przez co trudno im oszacować, jaką powierzchnię biurową wynająć w ramach standardowej, długoterminowej umowy.

Nowoczesne i elastyczne rozwiązania biurowe

Nowa marka to rozwiązanie skierowane do firm, które umożliwi najemcom korzystanie z zaawansowanej technologicznie, w pełni umeblowanej powierzchni biurowej z szerokim wachlarzem usług dodatkowych (np. obsługa recepcyjna czy sale konferencyjne), bez konieczności długoterminowych zobowiązań. To idealna opcja dla przedsiębiorstw rozwijających się w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

Globalworth stawia na jakość w każdym aspekcie swojej działalności. To kolejny krok na drodze do stworzenia kompleksowej oferty biurowej, która zaspokaja potrzeby zarówno dużych korporacji, jak i mniejszych firm czy nawet freelancerów poszukujących elastycznych przestrzeni do pracy w prestiżowych lokalizacjach.

Źródło: Globalworth / materiał prasowy

Fit-out stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę „odzyskiwania” przestrzeni biurowych

Mat.-prasowe-16Rosnąca gęstość zabudowy i ograniczona ilość gruntów zmuszają deweloperów i inwestorów do przekształcania istniejących budynków zamiast stawiania nowych. Fit-outy biurowe – bo taką nazwę nosi to rozwiązanie – umożliwiają adaptację i modernizację przestrzeni biurowych w sposób, dzięki któremu mogą zyskać drugie życie. W obliczu rosnących wymagań ekologicznych oraz potrzeby optymalizacji kosztów, ten trend staje się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale wręcz koniecznością. Przekształcone budynki są dostosowywane do nowych standardów pracy, które stawiają na elastyczność, efektywność energetyczną oraz ergonomię. Znaczna poprawa ich funkcjonalności przekłada się także na większą atrakcyjność na rynku nieruchomości komercyjnych.

W stronę zrównoważonego rozwoju

W ramach trendu nadawania drugiego życia budynkom nie chodzi tylko o redukcję kosztów związanych z budową nowych obiektów czy problem z dostępnością gruntów, ale także o minimalizowanie wpływu na środowisko. Priorytetem staje się modernizacja istniejących budynków, która obejmuje wprowadzanie energooszczędnych technologii, ekologicznych materiałów wykończeniowych oraz dostosowywanie biur do pracy hybrydowej.

– Zrównoważony rozwój to nie tylko modny trend, ale realna potrzeba. Firmy dostrzegają korzyści wynikające z modernizacji istniejących przestrzeni – zmniejszają ślad węglowy, oszczędzają energię i jednocześnie dostosowują swoje biura do nowoczesnych standardów pracy – podkreśla Miłosz Wiesiołek, lider działu zarządzania projektami w firmie PM Inwestor Zastępczy. – Widzimy, że coraz więcej firm poszukuje sposobów na optymalizację istniejących przestrzeni. To podejście zyskuje na popularności szczególnie w większych miastach, gdzie rynek nieruchomości jest już mocno nasycony.

Fit-outowe projekty szyte na miarę

W metropoliach takich jak Londyn, Paryż czy Nowy Jork fit-outy są istotnym elementem zarządzania przestrzenią biurową. Modernizacja już istniejących budynków staje się jedynym rozwiązaniem, pozwalającym na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni biurowej w dynamicznie rozwijających się aglomeracjach. Podobną tendencję można także zaobserwować w miastach europejskich. Na czym zależy inwestorom? – Obecnie zarządzamy projektami zarówno w Polsce, jak i w innych częściach Europy, między innymi w Berlinie czy Atenach, gdzie adaptacja istniejących budynków staje się kluczowa ze względu na brak nowych terenów pod budowę lub ma na celu optymalizowanie wydatków Inwestora – mówi Miłosz Wiesiołek z PM Inwestor Zastępczy. – Podejmując się tego typu projektów, w pełni zdajemy sobie sprawę, że każda firma ma specyficzne wymagania i nie może być mowy o uniwersalnym podejściu. Dlatego oferujemy kompleksowe rozwiązania, które są starannie dopasowywane do indywidualnych potrzeb i charakterystyki działalności naszych klientów, biorąc oczywiście od uwagę możliwości, jakie daje budynek. Nasze wsparcie obejmuje zarówno projektowanie, jak i pełną realizację – od wstępnych koncepcji, przez zarządzanie projektem, aż po wykończenie przestrzeni zgodnie z najwyższymi standardami. Dzięki elastycznemu podejściu i zaawansowanym technologiom jesteśmy w stanie stworzyć funkcjonalne, estetyczne i wydajne środowisko pracy, które wspiera rozwój firmy oraz jej przyszłe cele strategiczne. – dodaje.

Nowe życie starych budynków

Projekty adaptacyjne realizowane są wszędzie tam, gdzie przestrzeń do budowy nowych biurowców się kurczy, a potrzeba modernizacji rośnie. Fit-outy odgrywają także kluczową rolę w utrzymaniu atrakcyjności lokalnych rynków biurowych i przekształcania budynków tak, by ich eksploatacja była nie tylko bardziej ekonomiczna, ale także ekologiczna.

Przykładem fit-outu, w którym poszukiwano ekologicznych rozwiązań, aby spełnić wyśrubowane wymagania dotyczące zrównoważonego budownictwa, jest Technique. To nowoczesna przestrzeń biurowa, stworzona z połączenia dwóch historycznych budynków w sercu Clerkenwell – jednej z najbardziej kreatywnych dzielnic Londynu. Podczas renowacji budynku i modernizacji instalacji po to, aby spełniały najwyższe standardy energetyczne, skupiono się na zastosowaniu materiałów z recyklingu oraz innowacyjnych kompozytów. Dzięki temu, w Technique udało się zredukować emisję CO2 o 43% w porównaniu do tradycyjnych budynków stalowo-betonowych. Wnętrza wyróżniają się 7-metrowymi sufitami oraz dużymi przeszkleniami, które maksymalnie wykorzystują naturalne światło, tworząc zrównoważone środowisko pracy sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu przebywających w budynku osób1.

W stolicy Niemiec, w trzykondygnacyjnym budynku dawnego browaru, mieści się siedziba jednej z największych platform do dzielenia się muzyką na świecie. Przygotowana z myślą o przyszłej ekspansji firmy, oferuje przestrzeń na 350 biurek. W budynku zachowano oryginalne ceglane ściany i detale sufitowe, które harmonijnie łączą się z nowoczesnymi elementami. Jasne kolory i drewniane wykończenia nadają wnętrzu lekkości. Budynek został zaprojektowany jako przestrzeń społeczna z miejscami do pracy, barem, kinem, czytelniami i innymi udogodnieniami, tworząc inspirujące środowisko pracy.

Ciekawym przykładem na wykorzystanie istniejącej przestrzeni w nowej roli jest nowa siedziba włoskiej marki modowej, która powstała w zrewitalizowanej kuźni z początku XX wieku, znajdującej się w mediolańskiej dzielnicy Porta Romana. Fit-out tchnął nowe życie w tę przestrzeń, zachowując jej postindustrialny charakter. Oryginalne ceglane ściany i surowa estetyka kuźni zostały podkreślone minimalistycznymi dodatkami, takimi jak cement i stal. Dzięki temu budynek zyskał nowoczesny wygląd, jednocześnie nie tracąc swojej historycznej tożsamość.

Transformacja trwa

Przyszłość fit-outów biurowych wydaje się jasna. Z uwagi na ograniczone zasoby przestrzeni w metropoliach, coraz więcej miast będzie musiało zwrócić się w stronę adaptacji istniejących obiektów. Fit-outy staną się kluczowym elementem zarządzania przestrzenią miejską, a firmy zajmujące się realizacją tych projektów odegrają kluczową rolę w transformacji biurowej Europy.

1 https://metropolismag.com/projects/central-londons-latest-office-block-redefines-adaptive-reuse/

Źródło: Commplace Sp. z o. o. Sp. K.
materiał prasowy

Kwartalna informacja GUS o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON rok 2024

adeolu-eletu-38649-unsplashGłówny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport o nazwie „Kwartalna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON rok 2024”.

Jak informuje GUS, jest to kwartalna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON deklarujących prowadzenie działalności prezentuje dane o liczbie podmiotów gospodarki narodowej wpisanych w krajowym rejestrze urzędowym gospodarki narodowej REGON, dla których informacje zgłoszone do rejestru REGON wskazują na prowadzenie działalności. Jest to informacja bez osób fizycznych prowadzących wyłącznie indywidualne gospodarstwa rolne/
Dane w tablicach prezentowane są według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD2007),  województw, szczególnych form prawnych, form własności oraz przedziałów przewidywanej liczby pracujących.
Pełna informacja dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Źródło: GUS.

Firma Natviol wprowadza nową identyfikację wizualną

NATVIOL_MEDIA_1_1-scaledFirma Natviol wprowadza nową identyfikację wizualną.

Polska marka Natviol, jeden z największych pośredników płatności specjalizujący się w rozwiązaniach dla branży przewozowej i kurierskiej, ogłasza kompleksowy rebranding, który obejmuje odświeżenie identyfikacji wizualnej marki. Zmiana wizerunku ma na celu podkreślenie nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych mechanizmów płatniczych, z których korzystają partnerzy i klienci Natviol. Rebranding obejmuje także nowe projekty graficzne na floty pojazdów współpracujących firm, aktualizacje na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej.

W nowej identyfikacji wizualnej Natviol stawia na minimalistyczny, ale dynamiczny design, który oddaje ducha nowoczesnych rozwiązań płatniczych i integracyjnych. Marka nie tylko ułatwia dokonywanie płatności w branży przewozowej i kurierskiej, ale także odpowiada na rosnące potrzeby partnerów, wdrażając nowatorskie rozwiązania technologiczne, takie jak automatyzacja procesów rozliczeniowych i zaawansowane mechanizmy ochrony danych.

„Zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów były dla nas impulsem do odświeżenia wizerunku marki. Nowa identyfikacja wizualna odzwierciedla nasze podejście do innowacyjności i ciągłego rozwoju. Zależy nam, aby komunikować naszą technologiczną przewagę w sposób przejrzysty i nowoczesny” – mówi Łukasz Witkowski, współzałożyciel Natviol.

Źródło: Commplace Sp. z o. o. Sp. K.
materiał prasowy

Deweloper Archicom z nieruchomością inwestycyjną w Katowicach

Wizaualizacja_Katowice_2_Archicom_MIKATO
Deweloper Archicom z nieruchomością inwestycyjną w Katowicach.

Wkrótce na działce po dawnym dworcu autobusowym powstanie nowa wizytówka miasta. Deweloper Archicom otrzymał pozwolenie na budowę na działce przy ulicy Sokolskiej, Skargi i Słowackiego. Firma jeszcze w IV kwartale rozpocznie prace budowlane i odmieni tę ważną dla mieszkańców lokalizację. Jak dotąd deweloper realizował projekty we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. W Katowicach będzie to pierwsza inwestycja Archicom.

– Po wielu sukcesach w innych miastach podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek aglomeracji śląskiej. Analizując trendy, zmieniające się warunki rynkowe i po konsultacjach z miastem, zdecydowaliśmy się na realizację nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, dostosowanej do lokalnych potrzeb. Naszym celem jest stworzenie kolejnej ikony Katowic, która harmonijnie wpisze się w istniejącą architekturę miasta i będzie stanowiła naturalne dopełnienie innych znanych katowickich obiektów. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace nad inwestycją, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę i wkrótce zaprezentujemy pełną koncepcję projektu, obejmującą wszystkie udogodnienia oraz rozwiązania projektowe – zapewnia Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Obiekt realizowany w ramach nowej inwestycji otrzyma nazwę „MIKATO”. To wielowymiarowa nazwa, która łączy w sobie „MI” („Ja”) – symbol indywidualności, oraz „KATO” – popularne określenie Katowic, używane przez mieszkańców. „MIKATO” będzie więc doskonałym przykładem harmonijnego połączenia lokalnej tożsamości z nowoczesnym stylem życia, co idealnie wpisuje się w charakter dynamicznie rozwijającego się miasta w sercu Śląska.

– Katowicki rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą unikalnością, w związku z czym przyciąga uwagę wielu deweloperów. To miasto z ogromnym potencjałem i dynamiką w trakcie transformacji. Jest ono atrakcyjne dla młodych, rodzin oraz inwestorów, którzy szukają wygodnych miejsc do życia. Katowice jako centrum metropolitalne, daje także wiele możliwości w zakresie kultury, edukacji i transportu. Cieszymy się z możliwości działania w centrum Śląska i wierzymy, że nasze doświadczenie w tworzeniu przestrzeni sprzyjających dobrostanowi mieszkańców, będzie miało tu szansę na realizację. Dostrzegamy w Katowicach ogromny potencjał dla rozwoju zrównoważonych osiedli, które mogą się tu rozwijać, jak nigdzie indziej. Wdrażając nasze pomysły i innowacyjne rozwiązania, chcemy stać się częścią transformacji i rozwoju Katowic – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Archicom.

Źródło: Archicom
materiał prasowy

GUS z raportem nt wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych

helloquence-61189-unsplash
Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport pt.: „Komunikat w sprawie wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w trzecim kwartale 2024 roku”.

Jest to komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 15 października 2024 r. w sprawie wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w III kwartale 2024 r.
Jak informuje GUS, na podstawie art. 25 ust. 11 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1251, z późn. zm.[1]) ogłoszono, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w III kwartale 2024 r. w stosunku do II kwartału 2024 r. wyniósł 101,6 (wzrost cen o 1,6%).
[1] Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2023 r. poz. 1429 i 1672 oraz z 2024 r. poz. 834, 858 i 1243.

Źródło: GUS.

Apartamenty SO.21 – luksusowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie

Apartamenty SO.21_2
Inwestycja Apartamenty SO.21 będzie oferowała luksusowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie.

Inwestycja zakłada powstanie jednego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się 35 przestronnych apartamentów, o powierzchniach w granicach 69-120 mkw. Celem projektu było stworzenie kameralnej przestrzeni, w której mieszkańcy będą mogli cieszyć się spokojem i prywatnością. Kluczowym elementem całej koncepcji inwestycji jest dbałość o detale, którą widać na wielu płaszczyznach.

 

Nowa inwestycja Dantex to projekt, w którym estetyka odgrywa istotną rolę, co znajduje odzwierciedlenie w wykorzystaniu szlachetnych materiałów wykończeniowych. W częściach wspólnych przewidziano naturalny kamień i mozaiki, nadające wnętrzom eleganckiego i stonowanego charakteru. Całość uzupełnia przemyślane oświetlenie, współgrające z porami dnia. Uzyskana w ten sposób gra światła i cienia, pozwala stworzyć spokojną atmosferę. Unikalnym elementem wystroju są obrazy Tomasza Opalińskiego, które dodają przestrzeni subtelnej, artystycznej energii.

„Apartamenty SO.21 to kontynuacja naszej misji tworzenia wyjątkowych przestrzeni, ale z jeszcze większym naciskiem na kameralność, funkcjonalność i detale, które mają znaczenie w codziennym życiu. To inwestycja, w której każdy element – od starannie wyselekcjonowanych materiałów po subtelne detale architektoniczne – został zaprojektowany z myślą o harmonii i użyteczności. Naszą ambicją jest tworzenie miejsc, które odpowiadają na potrzeby współczesnego mieszkańca, stawiając człowieka w centrum architektury. Cieszymy się, że możemy zaprezentować projekt o tak unikalnym charakterze, gdzie każde rozwiązanie wspiera komfort i jakość życia” – opowiada Zuzanna Wiślicka, Marketing Specialist.

Źródło: Dantex
materiał prasowy

20-lecie nieruchomości handlowej Westfield Arkadia w Warszawie

default

We wrześniu 2024 roku nieruchomość handlowa Westfield Arkadia w Warszawie świętowała swoje 20-te urodziny, a najlepszym dowodem na niesłabnącą popularność i pozycję rynkową centrum są nowe otwarcia. W tym roku do grona najemców centrum dołączyły m.in. Uniqlo, Arket, COS i &OtherStories, a już 19 październka swój pierwszy sklep w centrum handlowym otworzy marka Decathlon. Dzięki wszystkim toczącym się w centrum zmianom poziom komercjalizacji centrum osiągnął 99,8%.

Westfield Arkadia od ponad 20 lat niezmiennie wzmacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości handlowych. Ostatnie miesiące przyniosły kolejne zmiany, a w centrum otwarte zostały najnowsze sklepy wielu uznanych i cenionych przez klientów marek jak Uniqlo, Arket, COS, &OtherStories. Już za kilka dni do tego grona dołączy Decathlon. Dzięki wszystkim zmianom, zapoczątkowanym w centrum już w 2022 roku, wskaźnik powierzchni niewynajętych w Westfield Arkadia, na koniec trzeciego kwartału 2024 roku wyniósł zaledwie 0,2 proc. całkowitej powierzchni najmu brutto.

To, że w naszym centrum handlowym nie ma praktycznie wolnego miejsca pod wynajem jest dużym sukcesem całego naszego zespołu. Wpływ na to miała nasza przemyślana, długofalowa strategia biznesowa oraz podejmowane w ramach niej działania, w których kluczowe miejsce zawsze ma nasz klient i jego potrzeby. Przykładem adaptacji centrum do zmieniających się oczekiwań zarówno klientów, jak i marek, jest przebudowa całego prawego skrzydła Westfield Arkadia, którą rozpoczęliśmy w 2022 roku. Jako pierwsza zmiany rozpoczęła Grupa Inditex, relokując swoje salony do nowych, większych lokalizacji i zmieniając je do najnowocześniejszych, flagowych konceptów. W tym roku na rozszerzenie swojej oferty zdecydowała się Grupa H&M. Wprowadzenie marek COS i &Other Stories oraz otwarcie pierwszego w Polsce salonu marki Arket stanowiło ważny element całości procesu rekomercjalizacji tej części centrum i budowania spójnej przestrzeni, w której klienci znajdą swoje ulubione marki w ich najnowszej odsłonie – mówi Piotr Brzozowicz, General Manager Westfield Arkadia.

materiał prasowy

Mieszkania na sprzedaż z pakietami bonusów na Dniu Otwartym Grupy Murapol

Gdynia_Murapol_Osiedle_DynamiqMieszkania na sprzedaż z pakietami bonusów na Dniu Otwartym Grupy Murapol.

Osoby szukające komfortowych i nowoczesnych mieszkań na własne potrzeby, jak i te zainteresowane inwestycją w nieruchomość, mogą liczyć w październiku na atrakcyjną pulę lokali z bonusami w promocji od Grupy Murapol. Deweloper postawił do dyspozycji klientów po 25 mieszkań i apartamentów inwestycyjnych we wszystkich miastach, w których jest obecny z ofertą, jednak już w najbliższą sobotę liczba ta zostanie powiększona. 19 października doradcy w biurach sprzedaży przedstawią zainteresowanym dodatkową pulę atrakcyjnych mieszkań w promocji.

Jesienne okazje mieszkaniowe i inwestycyjne obejmują lokale w 22 projektach w 14 miastach w całej Polsce. Grupa Murapol zadbała o to, by klienci mieli spory wybór – mieszkania i apartamenty inwestycyjne dostępne w promocji wyróżniają funkcjonalne układy, zróżnicowane metraże od 26 do 98 mkw., a także możliwość korzystania ze smart home czy pakiet antysmogowy w standardzie. Do lokali na wyższych piętrach przynależą nawet 3 balkony, a do tych na parterze ogródki o powierzchni nawet 113 mkw. W puli promocyjnej można znaleźć zarówno nieruchomości gotowe do odbioru, jak i te wchodzące w skład uruchomionych w ostatnich tygodniach nowych inwestycji w Krakowie, Gdyni czy Bydgoszczy.

– Niemal w każdym tygodniu staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom nabywców i zaskoczyć ich ciekawymi propozycjami. Dla osób, które nie znalazły dotąd na październikowej liście wymarzonego M i nadal poszukują atrakcyjnej nieruchomości w swoim mieście, przygotowaliśmy specjalną ofertę. Już w najbliższą sobotę extra pula promocyjna obejmie jeszcze więcej mieszkań z dwustronną ekspozycją, przestronnymi ogródkami czy nawet 3 balkonami! Wybrane lokale spełniają również kryteria programu Mieszkanie bez wkładu własnego. Zapraszam więc wszystkich szukających okazji zakupowej do naszych biur sprzedaży na Dzień Otwarty – to doskonała okazja, aby porozmawiać z nami nie tylko o aktualnej promocji, ale również ofercie katalogowej – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Mieszkaniowy Dzień Otwarty odbędzie się 19 października w wybranych oddziałach dewelopera w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Siewierzu, Sosnowcu, Toruniu lub Wrocławiu.

Źródło: Grupa Murapol
materiał prasowy

Dom Development wprowadził do sprzedaży we Wrocławiu ponad 300 mieszkań w 3 atrakcyjnych lokalizacjach

Hubska 100Dom Development wprowadził do sprzedaży we Wrocławiu ponad 300 mieszkań w 3 atrakcyjnych lokalizacjach. Łącznie firma oferuje obecnie w stolicy Dolnego Śląska aż 1200 mieszkań w 10 inwestycjach.

Dom Development jest obecny we Wrocławiu od 2008 roku i od tego czasu wybudował w tym mieście 3500 mieszkań. Inwestycje dewelopera cieszą się popularnością, a część z nich była nagradzana m.in. w konkursie „Piękny Wrocław”. W ostatnich tygodniach firma uruchomiła nowe projekty mieszkaniowe na Hubach, Różance i Biskupinie.

W pierwszym etapie Hubskiej 100 na mieszkańców czeka 129 lokali o zróżnicowanych metrażach (30-100 m2) i funkcjonalnych rozkładach. Inwestycja zlokalizowana jest w odległości zaledwie kwadransa od dworca PKP Wrocław Główny, a spacer do najbliższego przystanku tramwajowego czy autobusowego zajmuje tylko dwie minuty. Mieszkańcy będą też mieć łatwy dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej.

– Inwestycję Hubska 100 charakteryzuje prosta, elegancka architektura w duchu modernistycznym. Jasną elewację urozmaicają beżowe i szare tynki oraz okładziny, a także kompozycja balkonów w kolorach złotym lub czarnym. Uzupełnieniem będzie duży wewnętrzny dziedziniec z atrakcyjną zielenią, placem zabaw i licznymi stojakami rowerowymi – wymienia Agnieszka Zamojska, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.

Źródło: Dom Development
materiał prasowy

Bezpieczeństwo zakupu inwestycyjnej nieruchomości zagranicznej i w Polsce

Maria_Kobryn
Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmuje większość ludzi. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie, dom czy działkę, każdy taki krok wiąże się z dużymi kwotami pieniędzy oraz długoterminowymi zobowiązaniami. Aby transakcja była bezpieczna, kluczowe jest dokładne sprawdzenie dokumentów związanych z nieruchomością. Na co warto zwrócić uwagę oraz jakie różnice pojawiają się w przypadku kupowania zagranicznego lokum wyjaśnia Maria Kobryń, prawnik i ekspert od nieruchomości zagranicznych.

Zakup nieruchomości za granicą staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Inwestycje w apartamenty wakacyjne, domy letniskowe czy mieszkania pod wynajem w krajach takich jak Hiszpania, Chorwacja czy Włochy, a nawet Bali i Dominikana kuszą korzystnymi cenami i perspektywą pasywnego dochodu. Jednak każda transakcja związana z nieruchomością w obcym kraju wiąże się z wyzwaniami prawnymi i kulturowymi, które warto zrozumieć, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo inwestycji. Kluczowym aspektem są umowy oraz dokumenty, które trzeba dokładnie sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Jakie dokumenty warto sprawdzić przed transakcją w Polsce, a jakie w innych krajach?

Księga wieczysta – podstawowy dokument każdej nieruchomości

Księga wieczysta to dokument zawierający pełną historię prawną nieruchomości. W Polsce dostęp do ksiąg wieczystych jest publiczny, co oznacza, że każdy kupujący może sprawdzić, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, prawem użytkowania wieczystego, czy innymi zobowiązaniami. W księdze znajdziemy również informacje o właścicielu nieruchomości oraz ewentualnych współwłaścicielach.

– Pamiętajmy, by zawsze sprawdzać, czy dane zawarte w księdze wieczystej są zgodne z dokumentami przedstawionymi przez sprzedającego. Warto również zwrócić uwagę na IV dział księgi wieczystej, gdzie zapisywane są informacje o ewentualnych obciążeniach hipotecznych. W Polsce zazwyczaj większość dokumentów przy transakcji gromadzi i sprawdza pod względem formalnym notariusz, natomiast w niektórych państwach nie zawsze taka instytucja notariusza występuje, bądź nie w takiej roli jak w naszym kraju. Pamiętajmy, że nawet w Polsce notariusz nie wykona za nas badania stanu prawnego nieruchomości, tzw. due diligence – radzi Maria Kobryń.

Akt notarialny i umowa przedwstępna

W Polsce umowa sprzedaży nieruchomości musi być sporządzona w formie aktu notarialnego. Akt ten potwierdza przejście prawa własności na nowego nabywcę. Warto pamiętać, że przed ostateczną umową często podpisuje się umowę przedwstępną, która określa warunki transakcji, termin płatności oraz inne kluczowe aspekty. Umowa przedwstępna może być zawarta w zwykłej formie pisemnej, ale dla większego bezpieczeństwa transakcji dla kupującego zaleca się podpisanie jej przed notariuszem. W tej sytuacji będziemy mogli dochodzić zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości przed sądem.

Dokumenty dotyczące stanu prawnego nieruchomości

Poza księgą wieczystą, istnieją inne dokumenty, które warto sprawdzić, szczególnie w przypadku zakupu działki budowlanej lub domów na rynku pierwotnym. Należą do nich, m.in. decyzja o warunkach zabudowy albo plan zagospodarowania przestrzennego, które wskazują, jakie rodzaje zabudowy są dozwolone na danej działce.

– Przed zakupem działki budowlanej warto sprawdzić, czy nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, który może ograniczać nasze plany budowlane, np. poprzez zakaz budowy domów jednorodzinnych na danym terenie – dodaje ekspertka.

Dokumentacja techniczna i budowlana

Kupując dom lub mieszkanie z rynku pierwotnego, istotnym dokumentem jest pozwolenie na budowę i na użytkowanie danej nieruchomości. Te dokumenty potwierdzają, że budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy, oraz że spełnia wszystkie normy budowlane i może być zamieszkany.

Różnice między Polską a innymi krajami

Kupując nieruchomość za granicą, należy liczyć się z różnicami prawnymi. W wielu krajach, np. we Włoszech czy Hiszpanii, procedury zakupu nieruchomości mogą być odmienne niż w Polsce.

– Przykładowo, we Włoszech konieczne jest podpisanie umowy u specjalnego prawnika zwanego notaiem, który pełni podwójną rolę – notariusza oraz urzędnika publicznego, odpowiedzialnego za rejestrację nieruchomości. Jako obcokrajowiec należy posiadać też kod fiscale – niezbędny numer do rozliczeń podatkowych. Taki odpowiednik polskiego NIPu. W krajach anglosaskich, takich jak Wielka Brytania, system prawny dotyczący nieruchomości opiera się na zasadach common law, co oznacza, że wiele kwestii związanych z zakupem może różnić się w zależności od regionu. Proces zakupu często wymaga zaangażowania prawnika specjalizującego się w nieruchomościach, tzw. solicitor, który przeprowadza tzw. due diligence, czyli sprawdzenie stanu prawnego i technicznego nieruchomości. Patrząc na Indonezję należy pamiętać, że cudzoziemcy jako osoby fizyczne nie mogą posiadać nieruchomości w pełni na własność. W Tajlandii obcokrajowiec może jako osoba fizyczna kupić apartament w kondomium, ale nie może nabyć nieruchomości gruntowej. Przez wiele lat omijano to ograniczenie poprzez zakładanie lokalnych spółek z tajskimi wspólnikami, a władze przymykały na to oko. Obecnie prowadzone są aktywnie działania rządu i lokalnej administracji w celu wykrywania takich spółek z nominowanymi wspólnikami i pociągnięcia ich do odpowiedzialności, łącznie z wydaleniem z kraju. W Indonezji z kolei możliwe jest nabycie nieruchomości na własność poprzez spółkę, ale nie możliwe jest zakupienie nieruchomości na własność przez osobę fizyczną. Mogą uzyskać prawo do użytkowania czy prawo do budowy – twierdzi ekspertka od nieruchomości zagranicznych.

Decydując się na zagraniczną nieruchomość warto skorzystać z lokalnych licencjonowanych prawników i biur nieruchomości, którzy znają miejscowe przepisy i mogą pomóc w bezpiecznym przeprowadzeniu transakcji.

[Fragment artykułu] Autorka: Maria Kobryń, prawnik i partner zarządzający w kancelarii Blueshell Legal – przez wiele lat związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych, dziś wspiera MŚP w mierzeniu się wyzwaniami z zakresu nieruchomości, spółek, kontraktów, prawa autorskiego i tymi, które pojawiają się przy sprzedaży firmy. Poza prowadzeniem kancelarii prawniczej Maria spełnia się jako doradca w nieruchomościach za granicą. Dzięki globalnej sieci kontaktów – współpracy z renomowanymi zagranicznymi kancelariami prawnymi i firmami doradczymi, a także firmami zarządzającymi majątkiem – pomaga kupić i zarządzać nieruchomościami w takich lokalizacjach jak Dominikana, Tajlandia, Bali i RPA oraz Europa i bliski Wschód. Doradza też polskim deweloperom chcącym realizować projekty budowlane za granicą.

materiał prasowy

Redkom Development sprzedał nieruchomość komercyjną Ozimska Park w Opolu

Ozimska Park 3
Redkom Development sprzedał nieruchomość komercyjną Ozimska Park w Opolu.

Ozimska Park, obiekt o powierzchni 17.000 GLA, wybudowany w Opolu przez Redkom Development i oddany do użytku w listopadzie 2023 został sprzedany. Nowym właścicielem jest firma Newgate Investment, która sukcesywnie powiększa swoje portfolio nieruchomości handlowych. Obecnie tworzą je 33 projekty zlokalizowane w różnych polskich miastach.

Jest to trzecia transakcja sprzedaży dokonana przez Redkom Development w 2024 roku. Wcześniej spółka sprzedała Park Glinianka (ponad 10 000 mkw. GLA) wybudowany w Łubnej pod Warszawą, którego otwarcie nastąpiło w marcu 2023. Park Glinianka (obecnie BIG Łubna) przeszedł do portfela grupy BIG Poland. Sprzedany został również park handlowy realizowany w Bielsku-Białej (Comfy Park Bielsko) o powierzchni GLA ponad 17 000 mkw., którego otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku. Obiekt powiększy portfolio marki Comfy Park wprowadzonej na polski rynek przez Newgate Investment.

„Redkom jako aktywny deweloper tworzy wyjątkowe i duże parki handlowe. Ozimska Park wpisuje się w naszą strategię nie tylko skalą, ale i ochroną środowiska i elementami miastotwórczymi. Ozimska Park to udany przykład konwersji starego nieefektywnego obiektu handlowego na nowoczesny park handlowy. W 2023 roku oddaliśmy do użytku 27 000 m kw. GLA, w tym roku będzie to Park Bielik w Bielsku – Białej, czyli razem ok 45 tys. GLA w tych 2 latach. Wszystkie te obiekty są już w rękach nowych inwestorów. Cieszymy się, że kolejny obiekt z naszego portfolio trafił do portfela Newgate Investment. To dla nas ważne, żeby stworzony obiekt i nasi najemcy a zatem ich biznes pozostał na kolejne lata z doświadczonym i dbającym partnerem. Ozimska Park jest wyjątkową nieruchomością handlową z uwagi na centralną lokalizację w mieście, uważnie dobrany, zróżnicowany miks najemców i szczególną estetykę obiektu”. Łukasz Komierowski, CEO Redkom Development.

“To kolejny obiekt znajdujący się w dominującej handlowej lokalizacji, który pozyskujemy do naszego portfolio” – mówi Krystian Modrzejewski, Chief Investment Officer, który odpowiada za rozbudowę portfolio Newgate Investment. “W Ozimska Park Opole znajdują się sklepy uznanych marek, których mieszkańcy miasta i okolic nie znajdą w żadnej innej handlowej placówce w Opolu, czy też w całym województwie opolskim. Są to między innymi sklepy Woolworth, Dealz, Carry czy też market Jula. Nasze obiekty stanowią wartość dodaną zarówno dla miasta i jego mieszkańców, jak również dla najemców i inwestorów dostarczając wyjątkową ofertę handlową i usługową na lokalne rynki” – zauważa Krystian Modrzejewski.

Źródło: Redkom Development
materiał prasowy

Zabytkowe budynki dotknięte aktami wandalizmu

Stocznia Cesarska z lotu ptaka (3)Właściciel części terenów postoczniowych w Gdańsku, Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o., podjął stanowcze działania wobec aktów wandalizmu obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Zabytkowe budynki i konstrukcje na terenie stoczni stanowią ważne dziedzictwo kulturowe i nigdy nie będzie naszej zgody na akty wandalizmu – mówi Dagmara Rozkwitalska, Business Development Manager w Stocznia Cesarska Development. 
Dotychczas aktom bezmyślnego wandalizmu padły przede wszystkim elewacje historycznych budynków i elementy wyposażenia, takie jak suwnice i żurawie. Jako generalny wykonawca, który na co dzień zajmuje się przebudowami i rewitalizacjami  obiektów zabytkowych bardzo dobrze wiemy jak uciążliwe i kosztowne jest usuwanie skutków aktów wandalizmu z budynków. Zwykle należy też powołać zespół specjalistów, który jest w stanie odtworzyć zniszczone zabytkowe elementy, co generuje dodatkowe problemy i koszty.  Zachowanie obiektów historycznych leży w naszym wspólnym interesie i jako społeczeństwo jesteśmy za nie odpowiedzialni. Uszanujmy zatem pracę wszystkich, którzy o te zabytki dbają – mówi Bartosz Kaczmarek, Prokurent firmy DEMIURG, specjalizującej się w konserwacji i ochronie zabytkowych obiektów.
Spółka postawiła sobie za cel pieczołowitą rewitalizację historycznych budynków stoczniowych, czego przykładem są dotychczasowe rewitalizacje budynków Dyrekcji i Remizy, za co spółka zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody. W efekcie powtarzających się aktów wandalizmu oraz zapadających wyroków spółka apeluje o rozwagę i powstrzymanie się od działań, które szkodzą zabytkowym obiektom. Nieruchomości te są nie tylko częścią dziedzictwa kulturowego, ale także świadectwem historycznego znaczenia stoczni w rozwoju regionu, o czym stanowi ich wpis do rejestru zabytków oraz uznanie ich za Pomnik Historii. Działania Spółki podkreślają, że ochronę zabytkowej tkanki traktuje z najwyższą powagą. Teren przez lata ulegał powolnej degradacji. Wraz z remontami budynku Dyrekcji i dawnej Remizy podjęliśmy już pierwsze kompleksowe działania wobec historycznej tkanki i sporo doraźnych działań, które na pierwszy rzut oka być może nie są dostrzegalne, a stanowią ważny krok w kierunku ochrony budynków przed większą degradacją. Dotyczy to przede wszystkim naprawy pokryć dachowych – mówi Dagmara Rozkwitalska. Przystąpiliśmy również do prac porządkowych i intrastrukturalno-sieciowych – dodaje Rozkwitalska
Spółka w ubiegłym tygodniu rozpocznęła działania związane z pracami porządkowymi na terenie zlokalizowanym za budynkiem Dyrekcji. Obejmują one m.in. demontaż nawierzchni i elementów betonowych będących w kolizji z uzbrojeniem podziemnym, przeznaczonym do likwidacji oraz z nową siecią wodociągową i kanalizacyjną. Prace potrwają do 3 kwartału 2025 roku.

Źródło: UltraRelations 
materiał prasowy

Deweloper Budlex startuje z budową osiedla Kapitanat Gdańsk

Kapitanat - Wizualizacja 2Deweloper Budlex startuje z budową osiedla Kapitanat Gdańsk, jedynego tak kameralnego projektu inwestycyjnego nad brzegiem Motławy, u zbiegu ulic Stępkarskiej i Wiosny Ludów.

Projekt obejmuje 51 luksusowych apartamentów, co zapewni inwestycji kameralność i wyjątkowość. Apartamenty charakteryzują się wysokim standardem wykończenia. Wysokość pomieszczeń wyniesie od 280 do 300 cm, a elewacja budynku wykonana zostanie z klinkieru, harmonizując z zabytkową architekturą miasta. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji przestronne tarasy z widokiem na Motławę oraz dostęp do podziemnego parkingu.

Kapitanat Gdańsk to wyjątkowy projekt nad Motławą, w ramach którego powstaną jedynie dwa budynki – to rzadka okazja, by nabyć apartament w tak prestiżowej lokalizacji. Kameralny charakter inwestycji, z ograniczoną liczbą mieszkań, zapewni poczucie prywatności i spokoju, co stanowi istotną zaletę w porównaniu z większymi osiedlami – mówi Filip Friedmann, większościowy udziałowiec i członek zarządu Budlex.

Źródło: Budlex Sp. z o.o.
materiał prasowy

GUS z raportem dotyczącym obrotów towarowych handlu zagranicznego

rawpixel-com-594763-unsplash
Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport „Obroty towarowe handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-sierpień 2024 roku”.

Jak informuje GUS, obroty towarowe handlu zagranicznego[1] w styczniu – sierpniu 2024 r. wyniosły w cenach bieżących 991,9 mld PLN w eksporcie oraz 981,2 mld PLN w imporcie. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 10,7 mld PLN, z kolei w analogicznym okresie 2023 roku wyniosło 34,6 mld PLN. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku eksport spadł o 8,3%, a import o 6,3%.

Jak podkreśla GUS, ze względu na zaokrąglenia danych, w niektórych przypadkach sumy składników mogą się nieznacznie różnić od podanych wielkości „ogółem”.

[1] Zbiór danych o obrotach handlu zagranicznego ma charakter otwarty. Dane publikowane wcześniej są korygowane lub uzupełniane w miarę napływu zgłoszeń INTRASTAT oraz celnych.

Źródło: GUS.

Jonathan Cohen dołącza do zespołu specjalistów w firmie MDC2

Jonathan Cohen
Jonathan Cohen dołącza do zespołu specjalistów w firmie MDC2.
Ekspert dołącza do MDC
2 jako szef działu budowlanego.

MDC2 – deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych działający na polskim rynku – ogłasza o dołączeniu do zespołu Jonathana Cohena, nowego szefa działu budowlanego. Jego głównym zadaniem będzie zapewnienie realizacji projektów budowlanych na czas, w ramach budżetu, w sposób bezpieczny i zgodny z wymaganymi standardami jakości. Jonathan Cohen będzie współpracował z Jeremym Corderym, dyrektorem operacyjnym i założycielem MDC2.

Cieszę się, że mogę przedstawić Jonathana Cohena w roli nowego szefa ds. budowlanych. Głęboka wiedza branżowa Jonathana jest ogromnym atutem, a dzięki jego obecności nasz zespół stanie się silniejszy. Jego rola obejmie nadzór i zarządzanie wszystkimi działaniami budowlanymi, w tym planowanie, realizację, koordynację projektów i ich kontrolę. To duża odpowiedzialność, jednak biorąc pod uwagę doświadczenie Jonathana, spodziewam się tylko najlepszych rezultatów” – mówi Jeremy Cordery.

Jonathan Cohen jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie nieruchomości i budownictwa z ponad 35-letnim doświadczeniem, w tym ponad 25 lat w Polsce.

Praca w różnych firmach i na różnych stanowiskach wyposażyła mnie w dogłębne zrozumienie motywacji i potrzeb wszystkich interesariuszy zaangażowanych w projekty nieruchomości komercyjnych i infrastrukturalnych” – mówi Jonathan. „Zawsze więc dążę do tego, aby moja praca skutkowała powstaniem nie tylko najlepszych przestrzeni do prowadzenia biznesu, ale także długotrwałych relacji biznesowych opartych na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu” – dodaje.

Źródło: MDC2
materiał prasowy

Siedziba Huuuge Games w nieruchomości komercyjnej The Warsaw HUB w Warszawie

design: Bit Creative Barnaba Grzelecki photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

design: Bit Creative Barnaba Grzelecki
photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

BIT CREATIVE słynie z realizacji imponujących wnętrz biurowych spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Mając na swoim koncie projekty dla takich gigantów jak Mattel czy Coca-Cola HBC, nie mogła nie wejść do gry o realizację biura światowego lidera gier mobilnych typu free-tu-play – Huuuge Games. Stawką była zajmująca aż 4500 mkw. przestrzeń, rozłożona na trzech piętrach The Warsaw HUB.

Huuuge Games to globalny producent i wydawca gier mobilnych, zaprojektowanych w oparciu o motto firmy „grajmy razem”. Ich społeczny charakter opiera się przede wszystkim na umożliwieniu graczom rozmawiania, grania i rywalizacji między sobą w czasie rzeczywistym. Do flagowych tytułów marki należy Huuuge Casino i Billionaire Casino. Koncepcja grania razem z innymi, która ma kluczowe znaczenie dla podejścia firmy do projektowania gier, stała się też podstawą aranżacji biura firmy w centrum Warszawy, za które odpowiadają architekci z BIT CREATIVE. Urządzone w stylu soft-loft, na wzór typowych przestrzeni dla start-upów, sprzyja kreatywnej pracy, ale też budowaniu minispołeczności wśród pracowników.

– Projektując biuro dla firmy Huuuge Games ważne było dla nas uzyskanie ciepłego wnętrza i przytulnej atmosfery w loftowym klimacie. Postawiliśmy na charakterystyczne elementy, takie jak ścianki szklane ze szprosami, drewno, cegłę czy techniczne sufity z industrialnymi oprawami. Dodatkowym atutem przestrzeni jest samoobsługowy punkt kawiarniany, w którym oczekujący mogą nie tylko poczęstować się kawą, ale również podziwiać piękną panoramę Warszawy – mówią autorzy projektu.

Zajmujące aż 4500 mkw., rozłożone na trzech piętrach The Warsaw HUB, biuro inspirowane klimatem loftu, doskonale łączy styl industrialny z ciepłą, przytulną atmosferą. Drewniane akcenty, ceglane ściany, szklane przegrody z charakterystycznymi szprosami oraz techniczne sufity nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru, który inspiruje i sprzyja kreatywnej pracy zespołowej.

– Dalszym krokiem było wyłonienie nazewnictwa sal konferencyjnych, które zainspirowało nas do zaprojektowania wystroju i stworzenia charakterystycznych detali nawiązujących do danego miejsca – opowiada arch. Barnaba Grzelecki, właściciel BIT CREATIVE.

– Nie można pominąć oryginalnych detali w przestrzeni socjalnej, która jest sercem biura. Fronty kuchenne ze szkła ornamentowego, luksfery i inne niebanalne materiały podkreślają nowoczesny, a jednocześnie przytulny klimat tego miejsca – podsumowuje arch. Jakub Bubel.

Inwestor: Huuuge Games
Lokalizacja: The Warsaw Hub, Rondo Daszyńskiego 2B
Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel
Zdjęcia: Fotomohito

Źródło: Pracownia projektowa BIT CREATIVE
materiał prasowy

Nieruchomość inwestycyjna Chmielna Duo w Warszawie w stanie surowym zamkniętym

DJI_20240829230631_0316_D-Poprawione-Szum
Nieruchomość inwestycyjna Chmielna Duo, obiekt realizowany przez BPI Real Estate Poland w samym sercu Warszawy, osiągnął stan surowy zamknięty.

Aktualnie zaawansowanie prac budowlanych wynosi 73%, a postępy budowy są bardzo widoczne. Projekt inspirowany stylem art déco dostarczy mieszkania zaprojektowane z myślą o osobach ceniących życie w centrum miasta. Z uwagi na swoją lokalizację, inwestycja jest doskonałym produktem inwestycyjnym. Budynek wyróżnia realizacja zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budowlanych. Charakterystyczny dla nieruchomości będzie taras na dachu jednego z budynków z bogatą roślinnością oraz elementami małej architektury, a także zielony pasaż pieszy łączący ulice Chmielną i Złotą.

Projekt Chmielna Duo dostarczy 243 mieszkania o powierzchni od 31 do ponad 105 m kw. W inwestycji znajdzie się garaż podziemny z wjazdem od ulicy Chmielnej oraz 6 lokali usługowych.

– W naszych projektach koncentrujemy się zarówno na przemyślanej architekturze, jak i ich miastotwórczym charakterze. Realizujemy budynek atrakcyjny wizualnie i dopasowany do okolicznych zabudowań, który jednocześnie wnosi wartość dodaną dla lokalnej społeczności w postaci m.in. otwartego pasażu z lokalami usługowymi – mówi Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland.

Źródło: BPI Real Estate
materiał prasowy

Lider branży IT w Polsce wśród najemców w nieruchomości inwestycyjnej KREO w Krakowie

KREO_3
Lider branży IT w Polsce wśród najemców w nieruchomości inwestycyjnej KREO w Krakowie. Czołowy dostawca doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej oraz usług inżynieryjnych i biznesowych w Polsce, Sii, wybrał na swoją krakowską siedzibę biurowiec KREO od Ghelamco. Firma zajmie tam blisko 2500 mkw. W transakcji wynajmującego wspierała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Sii podpisało z Ghelamco, deweloperem i właścicielem KREO, umowę najmu na 2450 mkw. powierzchni biurowej na okres 5 lat. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby przy ul. Wadowickiej w marcu 2025 roku. Do swojej dyspozycji będzie miał całe ostatnie piętro biurowca wraz z obszernym tarasem do wyłącznego użytku, z którego roztaczają się malownicze widoki na panoramę historycznego Krakowa.

KREO to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych jakie istnieją w Krakowie, oferujący idealne środowisko pracy dla dynamicznie rozwijających się firm. Duża i regularna powierzchnia pięter stwarza znakomite warunki aranżacyjne, a lokalizacja w pobliżu centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie linii tramwajowej oraz rozwiniętej infrastruktury drogowej i rowerowej czyni nasz projekt również atrakcyjnym od strony komunikacyjnej. Tym co jeszcze wyróżnia KREO jest jego niezwykle wysoka efektywność energetyczna, dzięki czemu znakomicie wpisuje się w wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG. Te wszystkie atuty były niezwykle ważne dla naszego nowego najemcy, firmy Sii, któremu gratuluję wyboru i wierzę, że nowe biuro przyczyni się do dalszego rozwoju jego biznesu – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Jedynie obiekt o tak wysokim standardzie rozwiązań technologicznych, jaki proponuje KREO, mógł sprostać wyzwaniom związanym z budowaniem odpowiedniego środowiska pracy dla zespołów Sii. Firma Ghelamco tworząc ten budynek myślała nie tylko o systemach dostępnych dziś, ale także o pozostawieniu odpowiedniej przestrzeni na technologie, które dopiero nadejdą. I takie podejście dewelopera pozwala mu na ubieganie się o pierwszy w Krakowie certyfikat SmartScore i WiredScore dla biurowca – tłumaczy Ewalina Pietras, Office Agency, Cushman & Wakefield.

materiał prasowy

Do grona najemców Pasażu Dominikańskiego w Tarnobrzegu dołączyli nowi najemcy

Pasaż Dominikański wizualizacja 1
Do grona najemców Pasażu Dominikańskiego w Tarnobrzegu dołączyli nowi najemcy.

Proces komercjalizacji Pasażu Dominikańskiego w Tarnobrzegu, w województwie podkarpackim postępuje w szybkim tempie. Na powierzchni Pasażu Dominikańskiego 6400 m² GLA funkcjonować będą 22 sklepy z różnych branż.
BOIG Consulting podpisał umowy najmu powierzchni w Pasażu Dominikańskim z sieciami Rossmann (500 mkw.) i Deichmann (450 mkw.).
Otwarcie obiektu zostało zaplanowane na listopad 2025 roku. Inwestorem obiektu jest firma Wo-Kar Inwestycje, za komercjalizację powierzchni odpowiada BOIG Consulting.

Najlepsze marki pragną być blisko swoich klientów, dlatego zależy im na obecności w obiektach handlowych usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach. Pasaż Dominikański jako nowe miejsce zakupów w Tarnobrzegu daje im taką szansę i pozwala umacniać pozycję na polskim rynku” – mówi Wojciech Kardas, prezes Wo-Kar Inwestycje.

Jesteśmy pewni, że oferta drogeryjna i obuwnicza bardzo dobrze wpisze się w koncepcję parku handlowego. Wkrótce ogłosimy kolejne marki z innych branż, które zdecydowały się na swoją powierzchnię w Pasażu – mówi Izabela Polak-Chmielewski, BOIG Consulting. – Bardzo ważnym czynnikiem, który przesądza o otwarciu sklepu w Pasażu Dominikańskim, jest lokalizacja. Liczymy na to, że usytuowanie obiektu w samym centrum miasta wpłynie na liczbę odwiedzających” – dodaje.

Obecnie trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia budowy. Otwarcie parku handlowego w Tarnobrzegu zaplanowano na listopad 2025 roku.

materiał prasowy

W obliczu rosnącej konkurencji na rynku e-commerce firmy szukają sposobów na minimalizację kosztów

mari-helin-tuominen-38313-unsplash
W obliczu rosnącej konkurencji na rynku e-commerce firmy szukają sposobów na minimalizację kosztów. 

Zrozumienie całkowitych kosztów płatności, w tym opłat związanych z procesowaniem, ryzykiem, a także utratą przychodów, jest niezbędne do optymalizacji budżetów firmowych. Istnieją strategie i narzędzia, aby robić to skutecznie.

Firma Adyen, platforma technologii finansowych wybierana przez rynkowych liderów, przeprowadziła kompleksową analizę 100 największych firm procesujących transakcje w ramach platformy. Raport „Strategie na obniżenie całkowitych kosztów płatności”, opracowany na podstawie zagregowanych danych, daje jasny obraz: odpowiednie strategie pomagają przedsiębiorcom obniżyć koszty i uzyskać dodatkowe przychody.

– W dobie rosnącej konkurencji i zmieniających się preferencji konsumentów, kluczowe staje się wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą firmom zredukować koszty płatności. Zastosowanie odpowiednich strategii może przynieść wymierne korzyści zarówno finansowe, jak i operacyjne mówi Jakub Czerwiński, VP CEE w Adyen.

  1. Wybierz lokalny acquiring

Podobnie jak połączenia i opłaty roamingowe w telefonii komórkowej transakcje są tańsze, gdy są przetwarzane lokalnie. Na przykład, gdy amerykańska firma przetwarza płatności na terenie UE, transakcje te są traktowane jako transgraniczne i wiążą się z wyższymi opłatami. Zakładając lokalny podmiot w UE, przedsiębiorstwa mogą korzystać z lokalnych usług rozliczeniowych, co pozwala na przetwarzanie tych transakcji na miejscu i zmniejszenie kosztów transakcji średnio o 59 proc. Globalne przedsiębiorstwa żonglują podmiotami na wielu terytoriach, co w efekcie może skutkować nawarstwianiem się złożoności operacyjnej. Kluczowa dla rozwiązania tego problemu jest współpraca z partnerem, który posiada lokalne licencje na wszystkich głównych rynkach. Firma odniesie korzyści z lokalnego acquiringu, współpracując w ramach jednej umowy i integracji.

  1. Oszczędzaj, dywersyfikując metody płatności

Preferencje dotyczące płatności różnią się w zależności od regionu. Podczas, gdy karty kredytowe są pierwszym wyborem w USA, konsumenci z Polski kochają BLIKa, a z kolei wielu Brazylijczyków woli korzystać z przelewu bankowego PIX. Nawet na rynkach, gdzie tradycyjnie dominują karty kredytowe, na popularności zyskuje np. „Kup teraz, zapłać później” (BNPL). Lokalne metody płatności mogą być nawet o 49 proc. tańsze niż karty. Dodatkową korzyścią z rozszerzania opcji dostępnych w checkoucie jest zwiększenie konwersji, ponieważ 55 proc. konsumentów deklaruje rezygnację z zakupu w momencie, gdy nie mogą zapłacić tak, jak chcą.

  1. Wysyłaj więcej danych do systemów kart, aby skorzystać z niższych opłat

Procesując płatność wraz z żądaniem płatności lub autoryzacji przedsiębiorstwa mają możliwość przesyłania opcjonalnych informacji o transakcji. Dodatkowe informacje pomagają wydawcom kart w ocenie ryzyka, zwiększają weryfikację transakcji i zmniejszają zagrożenie oszustwami. Przetwarzanie płatności kartą może obywać się na trzech poziomach. Przesyłając minimalną ilość danych wymaganych przy poziomie pierwszym, firmy tracą możliwość znacznego obniżenia opłat. Opłaty te mogą być niższe nawet o 16,5 proc. w przypadku transakcji z zakresem danych dla poziomu drugiego i trzeciego.

  1. Zwiększaj wskaźniki autoryzacji z użyciem tokenów sieciowych

Tokenizacja jest skutecznym narzędziem poprawiającym konwersję, redukującym opłaty oraz zwiększającym bezpieczeństwo. Po uwierzytelnieniu danych klienta podczas pierwszej transakcji, numer karty płatniczej jest zastępowany zaszyfrowanym tokenem, który jest wykorzystywany w kolejnych transakcjach. Badania wykazały, że zastosowanie tokenizacji zwiększa współczynnik autoryzacji nawet o 6 proc. w porównaniu do tradycyjnych numerów kont (PAN). W rezultacie, dzięki tej technologii, 100 największych firm działających na platformie Adyen wygenerowało ponad 7,5 mld dolarów dodatkowych przychodów w ciągu roku.

  1. Odblokuj pełen potencjał swoich płatności

Co jeszcze firmy mogą zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w płatnościach? Poprawić doświadczenia użytkownika, wydajność płatności, a także efektywność operacyjną, a to możliwe będzie dzięki zastosowaniu ujednoliconego rozwiązania płatniczego. Strategia Unified Commerce umożliwia redukcję nakładu pracy operacyjnej potrzebnej do wejścia na nowe rynki aż o 75 proc. W miarę skalowania działalności firmy i wzrostu wolumenu transakcji zarządzanie kosztami płatności znacząco może pomóc w ochronie zysków.

O badaniu

Raport Adyen „Strategie na obniżenie całkowitych kosztów płatności” analizuje możliwości w obrębie redukcji kosztów poprzez porównanie 100 największych firm na świecie w obszarach Unified Commerce i Digital, na podstawie przetworzonego wolumenu.

Badanie przeprowadzone zostało w dn. od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., z wyłączeniem dwóch obszarów: Intelligent Payment Routing, który opiera się na danych z pilotażowego badania transakcji kartami debetowymi w USA (od 15 lipca do 15 sierpnia 2024 r.), oraz Store and Forward, które korzysta z zagregowanych danych z 10 największych firm w 2023 r., wraz z szacunkami dla 100 największych firm na podstawie odrzuconych transakcji bezpośrednich. Zagregowane dane zapewniają porównawcze spostrzeżenia, jednocześnie zachowując anonimowość przedsiębiorstw oraz prywatność danych.

Źródło: Adyen
materiał prasowy

Yareal rozszerza ofertę mieszkań na sprzedaż na warszawskim Bemowie

s-x-440_Deweloper Yareal rozszerza ofertę mieszkań na sprzedaż na warszawskim Bemowie.

Yareal zwiększył ofertę mieszkań dostępnych w inwestycji NEOWO na warszawskim Bemowie, zlokalizowanej zaledwie 200 m od powstającej stacji II linii metra Chrzanów. Właśnie rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji. W trzech nowych budynkach w pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej powstanie 271 kolejnych mieszkań w zróżnicowanych, w najbardziej poszukiwanych rozmiarach – od ustawnych i funkcjonalnych kawalerek, po przestronne lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe. Projekt Yareal na Bemowie to zrównoważona inwestycja mieszkaniowa wyróżniona zielonym certyfikatem BREEAM.

Kolejne budynki z mieszkaniami poszerzającymi ofertę Yareal na Bemowie będą miały 6 lub 7 kondygnacji. Okna mieszkań od strony dziedzińca będą wyeksponowane na zieloną przestrzeń rekreacyjną, stanowiącą centrum aktywności i spotkań mieszkańców. Na patio znajdzie się plac zabaw, osłonięte żaglami przeciwsłonecznymi stoły piknikowe, a także integracyjny ogród społeczny, umożliwiający uprawę własnych kwiatów, warzyw i  ziół do domowej kuchni. Tereny zielone zostaną obsadzone zróżnicowanymi gatunkami roślin rodzimych, przyjemnych nie tylko dla oczu, ale również pożytecznych dla pszczół, motyli i innych owadów, dla których przewidziano specjalne domki z poidełkami.

„Projekt NEOWO to przykład nowoczesnego, zrównoważonego budownictwa promowanego przez Yareal. Powstał zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM oraz założeniami ESG, więc osiedle będzie nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne dla środowiska. Budowa zbiornika retencyjnego gromadzącego wodę do podlewania roślin, ogród deszczowy, czy panele fotowoltaiczne na dachu to tylko kilka z wielu rozwiązań, które przyniosą korzyści i oszczędności nie tylko na rzecz mieszkańców inwestycji, ale dla całego otoczenia. Obecnie dobiega końca budowa pierwszego etapu NEOWO, więc już dzisiaj można zobaczyć, jak będzie się prezentowało całe osiedle” – podkreśla Jacek Zengteler, prezes Yareal.

 

Zakończenie budowy II etapu osiedla NEOWO planowane jest na połowę 2026 roku.

Źródło: Yareal Polska
materiał prasowy

Pierwszy etap nieruchomości inwestycyjnej CTPark Rzeszów na ukończeniu

image_processing20241015-9-auc0cjPierwszy etap nieruchomości inwestycyjnej CTPark Rzeszów jest już na ukończeniu.

Deweloper CTP wchodzi w kulminacyjną fazę budowy pierwszego etapu CTPark Rzeszów – swojego premierowego kompleksu produkcyjno-logistycznego w stolicy Podkarpacia. W realizacji jest obecnie 33 400 mkw. powierzchni najmu, które zostaną oddane do użytkowania w Q1 2025 roku.

Rzeszów znalazł się na ósmej pozycji w Barometrze Rozwoju Miast 2024. Wysoka nota oznacza, że miasto wyróżnia się na tle innych pod względem dynamiki rozwoju i oferuje dobre perspektywy zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. To właśnie tu deweloper CTP zlokalizował swój pierwszy CTPark w województwie podkarpackim. W ramach inwestycji mają powstać dwa budynki o łącznej powierzchni najmu blisko 50 000 mkw.

“Właśnie kończymy realizację pierwszego etapu CTPark Rzeszów – to około 67 proc. podaży całego kompleksu. Hala RZES01 została wybudowana w standardzie produkcyjnym i będzie certyfikowana w systemie BREEAM Excellent. W planach mamy też budowę obiektu RZES02 o powierzchni 16 200 mkw.”, wyjaśnia Grzegorz Sikora, Business Developer w CTP Polska i dodaje, że Rzeszów staje się coraz ważniejszym centrum logistyczno-przemysłowym w Polsce. “Położenie geograficzne, infrastruktura transportowa oraz lokalizacja na terenie Rzeszowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej sprawiają, że miasto oferuje coraz lepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Chcemy być częścią rozwoju Rzeszowa, dostarczając przestrzenie wspierające główne gałęzie tutejszego przemysłu: lotnictwo, informatykę, sektor chemiczny i farmaceutyczny, a także branże OZE, spożywczą i automotive”.

materiał prasowy

W nieruchomości komercyjnej Outlet Lublin otworzyła się Fabryka Ogólnego Rozwoju

Outlet_Lublin_2024 (1)
W dniu 7 października 2024 roku w nieruchomości komercyjnej Outlet Lublin otworzyła się Fabryka Ogólnego Rozwoju.

Jest to innowacyjne centrum sportowe dla dzieci i młodzieży, które oferuje trening ogólnorozwojowy oparty na autorskim programie. Nowy najemca szybko przyciągnął nowych klientów, tym samym zwiększając obroty innych sklepów w galerii.

Choć minął zaledwie tydzień od otwarcia, Outlet Lublin już zanotował wzrost footfall o niemal 20%, a niektórzy najemcy raportują nawet trzycyfrowy wzrost obrotów. To pokazuje, jak silny wpływ na wyniki całego centrum może mieć dobrze dopasowany do potrzeb klientów najemca.

„Fabryka Ogólnego Rozwoju to świetne uzupełnienie naszego tenant mix. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu do sportu, przyciąga ogromne tłumy, zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzież. To prawdziwy strzał w dziesiątkę, który nie tylko zwiększa liczbę odwiedzających w naszym centrum, ale także wpływa pozytywnie na wyniki innych najemców” – mówi Artur Pleskot, Dyrektor Outlet Lublin z Cushman & Wakefield.

Za procesy wynajmu, zarządzanie oraz marketing w Outlet Lublin odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield.

materiał prasowy