Informacje dnia

Oferta publiczna REINO Dywidenda Plus

Już 9 września br. rozpocznie się oferta publiczna pierwszego polskiego REIT-u. REINO Dywidenda Plus chce zebrać wśród inwestorów do 300 mln zł

Przypomnijmy, że spółka zwiesiła ofertę w czerwcu ze względu na niepewne otoczenie rynkowe związane z decyzją o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Sytuacja na rynku kapitałowym ustabilizowała się. Jest więcej optymizmu i znacznie mniej emocji. Z uwagi na duże zainteresowanie naszym projektem, postanowiliśmy wznowić ofertę niezwłocznie po zakończeniu wakacji. Wciąż za mało na rynku jest spółek dywidendowych, a stały dochód z najlepszych polskich biurowców to poszukiwana i niezwykle atrakcyjna alternatywa dla lokat i obligacji. Chcemy, by jak najszybciej stała się dostępna dla polskich inwestorów – mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus SA– Sprzyjające są także sygnały z otoczenia prawnego. Polskie REIT-y zostały zaprezentowane jako ważna część Programu Budowy Kapitału, w sposób wykazujący pełne zrozumienie dla konieczności wprowadzenia jednorazowego opodatkowania dochodów. Wiadomo już, że Ministerstwo Finansów pracuje nad specjalną ustawą – dodajeRadosław Świątkowski.

Zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem oferty budowa księgi popytu ruszy 9 września br. Zapisy na akcje potrwają od 13 do 15 września w transzy detalicznej i o dzień dłużej w transzy instytucjonalnej.  Spółka chce pozyskaćw IPO do 300 mln zł. Wpływy z emisji zostanąw całości przeznaczone na dalsze zwiększeni portfela nieruchomości biurowych, w którego skład wchodzą obecniew pełni wynajęte biurowce klasy A w Gdańsku (Alchemia I) oraz Poznaniu (Malta House).

REINO Dywidenda Plus S.A. jest pierwszym polskim REIT-em (ang. Real EstateInvestement Trust) w formie spółki akcyjnej. Prowadzi działalność, by regularnie dzielić się  z akcjonariuszami zyskiem wypracowywanym z najmu nieruchomości komercyjnych o wysokim międzynarodowym standardzie. Coroczną wypłatę nie mniej niż 90% zysku gwarantuje statut Spółki.

W 2016 r. spółka wypłaciła swoim dotychczasowym akcjonariuszom dywidendę
w wysokości 100 proc. zysku wypracowanego w 2015 r., zapewniającą dotychczasowym akcjonariuszom roczną stopę zwrotu na poziomie 5%.