Panattoni pozyskał 64 mln euro finansowania od BGK na inwestycje w Grudziądzu i Radzyminie.
Panattoni uzyskał od Banku Gospodarstwa Krajowego kredyty w wysokości 64 mln euro na kolejne przełomowe projekty. Finansowanie przeznaczone będzie na realizację strategicznego kompleksu Poczty Polskiej w Radzyminie oraz dwóch budynków w ramach Panattoni Park Grudziądz.
Panattoni w ostatnich latach konsekwentnie wspiera rozwój kolejnych rynków w województwie kujawsko-pomorskim. Firma dostarczyła tu blisko pół miliona m kw. realizując m.in. parki w Toruniu i Bydgoszczy czy obiekty BTS w Brześciu Kujawskim i Grudziądzu, gdzie w ubiegłym roku ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz – pierwszego kompleksu przemysłowego w tej lokalizacji. Realizacja dwóch budynków – o powierzchni 8500 m kw. oraz 25 000 m kw. – sfinansowana będzie z kredytu od BGK.
Sfinansowany przez BGK zostanie również projekt BTS dla Poczty Polskiej w Radzyminie. Podwarszawska inwestycja obejmuje kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 43 000 m kw., który będzie pełnił kluczową rolę w realizacji projektu strategicznego Poczty Polskiej – Architektura Sieci Logistycznej. Wyposażony w nowoczesne sortery przeznaczone do automatycznego opracowywania przesyłek, kompleks pozwoli na usprawnienie i optymalizację procesów.
– „Zestawienie projektów w Grudziądzu i Radzyminie pokazuje zróżnicowanie i kompleksowość działań Panattoni, które jest doskonałym partnerem w rozwoju na dojrzałych rynkach tzw. Wielkiej Piątki, jednocześnie tworząc nowe platformy biznesowe na rynkach nienasyconych, napędzając ich wzrost. Nasza zdywersyfikowana działalność w całej Polsce cieszy się uznaniem instytucji finansowych, które chętnie wspierają kolejne realizacje. Dziękujemy BGK za owocną współpracę i czekamy na kolejne wspólne projekty” – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.
Panattoni Park Grudziądz położony jest przy węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91. Lokalizacja pozwala na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku.
Źródło: Panattoni.