- Autor fot.: Foto: Natalia Kapsa
Biuro zlokalizowane na 2. piętrze zabytkowego budynku Renomy we Wrocławiu stanowi nie tylko przykład udanej renowacji, ale także hołd dla stylu architektonicznego tego miejsca. Nawiązania do historii są widoczne w każdym detalu projektu – od niewielkich płytek ceramicznych na ścianach, przez designerskie oprawy oświetleniowe, aż po sufit firmy Knauf Ceiling Solutions z geometrycznymi podziałami i charakterystyczną strukturą wełny drzewnej. Inwestorzy i architekci postawili także na ponowne wykorzystanie materiałów, dając im nowe życie i akcentując znaczenie zrównoważonego projektowania.
Renoma, uważana za jedną z ikon architektonicznych Wrocławia, jest symbolem handlu, elegancji i nowoczesności. Aura respektu wobec przeszłości skłoniła inwestorów, firmę Olesiński i Wspólnicy oraz architektów z biura projektowego re:build do stworzenia ergonomicznych przestrzeni biurowych z podziałami i teksturą charakterystycznymi dla wnętrz z lat 30. XX wieku. Zaprojektowano biuro, które łączy elegancję stylu art déco z nowoczesnymi miejscami do pracy, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.
– Projektując biuro we wrocławskiej Renomie zależało nam, aby współczesny design spotykał się z klasyczną elegancją, a ekologia stała się filarem aranżacji. Wspólnie z inwestorami skupiliśmy się nie tylko na zapewnieniu komfortu pracy, ale także na wdrożeniu zrównoważonych praktyk. Dlatego wykorzystaliśmy wyposażenie z poprzedniej lokalizacji i jedynie uzupełniliśmy biuro o brakujące elementy, stawiając priorytet na trwałe i ekologiczne materiały. – powiedziała architektka, Kinga Łukaszyńska z re:build studio odpowiedzialna za projekt biura.
– Odpowiednia akustyka jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie. W biurze zlokalizowanym we wrocławskiej Renomie, priorytetem było zapewnienie komfortu pracy dla 150 osób, dlatego postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania, które oferuje nasza firma. Panele sufitowe z wełny drzewnej nie tylko pomagają stworzyć estetyczne przestrzenie, ale także skutecznie absorbują dźwięk, tworząc harmonijną atmosferę, sprzyjającą koncentracji i kreatywności. Ponadto, trwałość materiału oraz modułowość konstrukcji umożliwi łatwą rearanżację przestrzeni oraz ponowne wykorzystanie materiałów. To nie tylko przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ale także pozwala na elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb i trendów w projektowaniu wnętrz. – powiedział Tomasz Krajewski z Knauf Ceiling Solutions.
Źródło: Knauf Ceiling Solutions.