rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Colliers International będzie zarządzał domem handlowym CEDET

CEDET_com

Colliers International, czołowa firma doradcza rynku nieruchomości, pozyskała w zarządzanie legendarny warszawski CEDET. Po rewitalizacji i rozbudowie przez firmę Immobel Poland budynek zyskał nową, biurowo-handlową funkcję. Colliers International będzie odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomością, obsługę administracyjną oraz utrzymanie relacji z najemcami.

CEDET oferuje ponad 22 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-handlowej. Przestrzeń handlową z dostępem z poziomu ulicy zaplanowano na kondygnacjach -1, 0 oraz +1. Powierzchnie od drugiego do szóstego piętra zajmą biura ulokowane wokół patio. U zbiegu ulic Brackiej i Kruczej powstało nowe skrzydło o funkcji wyłącznie biurowej, a w podziemiach parking ze 139 miejscami oraz rozbudowaną infrastrukturą dla rowerzystów.

CEDET, czyli dawny Centralny Dom Towarowy, znany również jako „Smyk”, to reprezentacyjny adres na mapie Warszawy, ikona powojennego polskiego modernizmu. Siedmiokondygnacyjny budynek dzięki atrakcyjnej lokalizacji, pięknej architekturze i starannej odbudowie stanie się wizytówką centrum miasta.

— CEDET to niezwykle ważny dla tożsamości Warszawy budynek, który przywróciliśmy mieszkańcom w jego historycznej odsłonie. Przy wyborze zarządcy nieruchomości kierowaliśmy się najwyższymi standardami obsługi świadczonej przez Colliers International oraz renomą firmy na rynku nieruchomości — mówi Jacek Wachowicz, CEO Immobel Poland.

Inwestycję zrealizował Immobel Poland we współpracy z renomowanymi pracowniami AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Twórcom projektu zależało na zrekonstruowaniu oryginalnej, szklanej elewacji z charakterystycznymi poziomymi podziałami, zaginającymi się wokół zaokrąglonych narożników. Odrestaurowany i rozbudowany obiekt odtworzy zachodnią pierzeję ul. Brackiej i przywróci tej części miasta handlowo-biznesowy charakter.

Centralny Dom Towarowy, wzniesiony w latach 1949-1952 według projektu uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, wyprzedzał polską rzeczywistość lat 50. Wybudowany w centrum powojennej Warszawy był jej handlową wizytówką i modnym miejscem zakupów. Przez wiele lat gmach rozświetlał zaprojektowany i wykonany w Niemieckiej Republice Demokratycznej neon w kształcie serpentyny. Zgodnie z decyzją dewelopera powrócił on na swoje dawne miejsce.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora