Obecna sytuacja na świecie, wywołana przez pandemię COVID-19, stworzyła nowe wyzwania i wysunęła na pierwszy plan bardzo konkretne problemy – problemy, którymi należy się jak najszybciej zająć, aby ustabilizować gospodarkę i zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwa. Niektóre gałęzie biznesu będą zmuszone do znacznych zmian, a szybsza transformacja technologiczna i cyfrowa jest nieunikniona. Jest to silny katalizator dla innowacji na wielu poziomach globalnego ekosystemu. Łatwy dostęp do wiedzy, finansowania i sieci innowatorów to kluczowe elementy, których potrzebują scale-upy, aby tworzyć innowacje na całym świecie, które sprostają obecnym i przyszłym wyzwaniom.
Wyzwania, przed jakimi stoją scale-upy
-
Rekrutacja i zarządzanie talentami
-
Finansowanie
-
Dostęp do rynku
-
Przywództwo
-
Infrastruktura
Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw
CIC Warsaw pozwala scale-upom się… skalować
Jednym z głównych celów funkcjonowania nowej przestrzeni jest znalezienie odpowiednich osób, które pomogą scale-upom w rozwoju biznesu: inwestorów, potencjalnych klientów, ekspertów w różnych dziedzinach, przedstawicieli agencji rządowych i środowiska akademickiego. Wierzymy, że stworzenie kultury produktywnej współpracy napędzanej przez zróżnicowaną społeczność i osadzonej w odpowiedniej przestrzeni jest kluczem do wspierania innowacji.
Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw
O Cambridge Innovation Center (CIC)
CIC jest globalnym liderem w zakresie budowania i animowania innowacyjnego ekosystemu łączącego przedsiębiorstwa na różnym etapie rozwoju – młode firmy i scaleupy zainteresowane globalną ekspansją oraz dojrzałe korporacje z inkubatorami, akceleratorami, ze światem nauki, funduszami typu VC oraz podmiotami odpowiedzialnymi za programy. Założona w 1999 r. w Cambridge w Massachusetts w USA jako jedna z pierwszych firm stworzyła wspólne przestrzenie do pracy i rozwinęła unikalną społeczność przedsiębiorców oraz innowatorów. Obecnie CIC to ok. 110 tys. mkw. powierzchni biurowych w działających i tworzonych właśnie lokalizacjach w dziewięciu miastach. Na przestrzeni ponad 20 lat działalności firma ta gościła w swych progach już ponad 6,500 startupów i przedsiębiorstw technologicznych – od gigantów takich jak Microsoft, EY, IBM czy L’Oreal po startupy takie jak HubSpot. Podmioty, które zaczynały swoją biznesową drogę w CIC pozyskały łącznie 8 mld. USD kapitału. CIC jest firmą prywatną i współtworzyła wiele zorientowanych na spełnianie misji organizacji. Jedną z nich jest Venture Café, szybko rosnąca globalna społeczność non-profit skupiająca firmy tworzące ekosystem innowacji. Inne, to m.in. District Hall, Impact Hub Boston, LabCentral i MassRobotics. Docelowo, w ciągu 10 lat, CIC planuje wspierać rozwój biznesu, odpowiadającego na zmieniające się potrzeby świata, aż w 50 miastach.
Od 1999 r. CIC gościł w swych progach ponad 6 500 firm. W pierwszym centrum CIC w Cambridge powstawał najpopularniejszy na świecie system operacyjny używany w telefonach komórkowych, czyli Android od Google. Dziś Cambridge Innovation Center gromadzi ponad 2000 podmiotów reprezentujących zarówno działalność komercyjną, jak i non-profit w wielu branżach.
Źródło: CIC Warsaw.