W sercu wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej, wyspy otoczonej Odrą, powstała inwestycja Atmo. Z dala od zgiełku ulic, w pobliżu rzeki i zieleni, a jednak nadal w samym centrum Wrocławia deweloper Eiffage Immobilier Polska stworzył idealną przestrzeń do życia. To tu swoje miejsce na ziemi odnaleźć może każdy, kto ceni sobie zarówno kontakt z naturą, jak i walory miejskiego życia. W pełni odzwierciedla to wystrój wnętrz, za który odpowiada architektka z pracowni Decoroom. Urządzone z niezwykłym smakiem śmiało nawiązuje do historycznej zabudowy miasta, jak i krajobrazu zza okien, czerpiąc to co najlepsze z klasyki oraz natury.
Przestronny apartament o powierzchni 136 mkw. zaprojektowany został z myślą o 3- lub 4-osobowej rodzinie. Elegancki i komfortowy, może być wzorcowym przykładem, tak modnego w ostatnich latach stylu modern classic. Wykorzystując inspiracje klasycznymi aranżacjami wnętrz, nawiązuje do bogatej historii miasta Wrocław oraz zastanej tu architektonicznej tkanki. Z kolei jasna kolorystyka, oscylująca w palecie barw ziemi oraz naturalne materiały wpisują wnętrze w krajobraz zza okien. Wszystko to ubrane w nowoczesne formy i funkcjonalne rozwiązania. W ten sposób wystrój wnętrz także wpisuje się w koncepcję inwestycji Atmo, na którą składa się unikatowa lokalizacja i dziedzictwo dawnej zabudowy miejskiej. Tak skrupulatne wydobycie wszystkich atutów mieszkania to zasługa architektki wnętrz Joanny Węgłowskiej, która odpowiada za jego projekt oraz doświadczonego działu realizacji Decoroom.
Zanim jednak apartament nabrał obecnych kształtów, trzeba było ponownie rozplanować jego układ funkcjonalny. – Zmiany układu ścian były wprowadzane jeszcze na etapie budowie, tzw. zmian lokatorskich. Pierwotnie mieszkanie miało zupełnie inny układ, z podziałem na wiele mniejszych pomieszczeń i bardzo małą część dzienną. Głównym założeniem była taka zmiana układu funkcjonalnego, aby uzyskać reprezentacyjną część dzienną z kuchnią (teraz ma ok. 50m2), master bedroom z osobną łazienką i wygodne pozostałe sypialnie. Udało się też wyodrębnić dodatkowe funkcjonalne przestrzenie – pralnia, schowek, spiżarnia – opowiada architektka wnętrz Joanna Węgłowska z pracowni Decoroom.
W ten sposób wnętrza apartamentu zyskały nie tylko na funkcjonalności, ale też stały się bardziej przestronne. – Zależy nam, aby nasze mieszkania zapewniały komfort użytkowania przez wiele kolejnych lat i były odpowiednie dla osób o różnych potrzebach, dlatego wykończenie jednego z naszych apartamentów powierzyliśmy Decoroom, naszemu sprawdzonemu partnerowi, który stworzył atrakcyjne i funkcjonalne wnętrze w nowoczesnym wydaniu – mówi Kamil Dominiak, project manager w Eiffage Immobilier Polska.
Atuty mieszkania architektka wydobyła również poprzez jasną kolorystykę, optycznie powiększającą przestrzeń, naturalne materiały, dodające elegancji oraz nowoczesne formy, zapewniające komfort użytkowania. Całość wieńczą elementy w stylu modern classic. Zdobne sztukaterie, charakterystyczne ryflowania, akcenty w postaci złota oraz miękkie, zaokrąglone linie mebli i dekoracji podkreślają ponadczasowy charakter aranżacji. Wyznaczają też jej rytm.
– Miało być przestronnie i jasno. Sztukaterie miały tworzyć rytm podziałów i prowadzić do kolejnych części mieszkania. Odcięcie kolorystyczne części garderobianej w sypialni miało poprawić proporcję pomieszczenia i wyodrębnić tę strefę – wyjaśnia architektka.
I choć wszystkie wnętrza podporządkowane zostały spójnej koncepcji aranżacyjnej, zgodnie z założeniem projektowym strefą reprezentatywną jest otwarta część dzienna. To ona narzuca stylistyczny reżim pozostałym pomieszczeniom. Bazą aranżacyjną jest tu drewniana podłoga Baltic Wood Cottage 1R, która w znaczący sposób ociepla wnętrze. Na zasadzie delikatnego kontrastu koresponduje z nią gres imitujący naturalny kamień – Tubądzin Balance Stone mat. Naturalne inspiracje tworzą znaczące tło dla jasnych zabudów meblowych wykonanych według autorskiego projektu w stolarni Decoroom w modnym matowym wykończeniu. Gwarantują one maksimum miejsca do przechowywania, pozwalając zachować ład i porządek na co dzień.
O tym bowiem, jak ważne są tu komfort i wygoda użytkowania przekonuje wyposażenie łazienek. Architektka, stawiając na funkcjonalne, a zarazem estetyczne i wpisujące się w koncepcję wystroju wnętrz rozwiązania, postawiła na produkty Geberit. Z oferty marki pochodzą zarówno te elementy, których nie widać podczas codziennego użytkowania, jak stelaże podtynkowe Duofix, czy odpływ liniowy, jak i te, które stanowią istotny element jej wystroju. Wanna Geberit Soana, umywalki myDay, a przede wszystkim toaleta myjąca Geberit z linii AquaClean Sela podkreślają walory wnętrz łazienkowych. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach estetyka idzie tu w parze z funkcjonalnością, a praktyczne rozwiązania mają niezwykle efektowne formy. Stąd także przewijające się przez wszystkie wnętrza elementy stylu modern classic w obu łazienkach przybrały formą dekoracyjnej armatury Omnires Y.
Źródło: Grupa Geberit.