Inwestycje publiczne

Ekologiczne nieruchomości inwestycyjne? Grupa Tubądzin zmniejsza emisję CO2 w fabryce w Ozorkowie

Fabryka Ceramiki Tubądzin w Ozorkowie fot. Tubądzin

Modernizacja nieruchomości inwestycyjnej, tj. fabryki w Ozorkowie to kolejna duża inwestycja Grupy Tubądzin w nowoczesną i zrównoważoną produkcję płytek ceramicznych.

Nowa suszarnia rozpyłowa pozwala na redukcję zużycia gazu ziemnego o 25% i jest wyznacznikiem innowacyjnych rozwiązań proekologicznych dla całej branży. Modernizacja parku maszynowego w fabryce w Ozorkowie pozwoliła na redukcję zużycia paliw energetycznych – gazu ziemnego oraz energii elektrycznej, umożliwiając oszczędność energii i przedłużenie żywotności maszyn. Zastosowanie tego rozwiązania obniżyło zużycie gazu, co w skali roku przekłada się na oszczędności rzędu 441 280 m3 gazu ziemnego.

W 2021 roku w zakładzie w Ozorkowie zmodernizowaliśmy sektor odpowiadający za przygotowanie surowców ceramicznych. Kierując się zasadami proekologicznymi, wymieniliśmy część istniejących maszyn i urządzeń, zastępując je nowymi, spełniającymi wyższe wymagania dotyczące emisji spalin, hałasu oraz zapylania. Nowa suszarnia rozpyłowa ATM 36 umożliwiła nam redukcję zużycia gazu ziemnego o 25%, co ma bezpośrednie przełożenie na ograniczenie emisji CO2 – mówi Karol Chmielewski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, dyrektor fabryki Ceramika Tubądzin II w Ozorkowie. I dodaje: Inwestycje w proekologiczne rozwiązania produkcyjne są jednym z kluczowych obszarów rozwoju Grupy Tubądzin. Jako odpowiedzialna firma spełniamy ogólne standardy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, ale nie poprzestajemy na tym. Wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym produkcja naszych płytek odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora