Ekskluzywna inwestycja Willa Papiernia powstaje w Konstancinie-Jeziornie.
Na osiedlu Mirków, w historycznej części podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny, rozpoczęła się budowa unikatowego, kameralnego apartamentowca. Jest on stylistycznie dopasowany do tej części miasta, do której w roku 1889 przeniesiono z Mirkowa (w dzisiejszym Województwie Łódzkim) Mirkowską Fabrykę Papieru. Budynek pomieści zaledwie dziewięć lokali, w tym osiem wygodnych apartamentów o powierzchniach ponad 100 mkw. Będzie to pierwszy kameralny apartamentowiec w Konstancinie-Jeziornie słynącym do tej pory z innej zabudowy.
Willa Papiernia jest wspólną inwestycją firm REVI Kompania Deweloperska oraz Europlanning Group. Budynek zaprojektowało Studio Autorskie „Puch”. Walorem nadającym niepowtarzalny klimat inwestycji jest fakt, iż budynek stanie na terenie układu urbanistycznego (łącznie z zespołem budowlanym) osiedla robotniczego „Mirków”. Układ został wpisany przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do rejestru zabytków. Fakt ten zobowiązuje inwestora do zachowania zabytkowego stylu poprzednich epok.
Willa Papiernia stanie przy ulicy Mirkowskiej 60 po sąsiedzku ze znakomicie odrestaurowanym budynkiem Muzeum Wycinanki. W roku 1908 było to dzieło cenionego architekta Stefana Szyllera – autora projektów m.in. budynku Zachęty i Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. „Patrząc na otoczenie naszej inwestycji od razu więc widać, z jaką materią historyczną i jak atrakcyjnym terenem mierzyliśmy się od pierwszych chwil naszego projektu” – mówi prezes spółki inwestorskiej Mariusz Sawoniewski. I dodaje – „Zabytki, stary park oraz pobliskie stawy tworzą unikatową kompozycję, którą czuć już przy pierwszej wizycie w tym miejscu”.
„W trosce o historię tego miejsca ta część Konstancina-Jeziorny praktycznie objęta jest blokadą inwestycyjną dla nowych budynków. Można zatem powiedzieć, iż dokonaliśmy czegoś niemożliwego, unikatowego, a co najważniejsze w duchu historii konstancińskiego Mirkowa. Zawdzięczamy to kilkuletnim, bardzo konstruktywnym dyskusjom i ustaleniom ze służbami konserwacji zabytków” – mówi autor projektu inwestycji ze pracowni „Puch”.
Na obecnym etapie budowa Willi Papierni osiągnęła stan zero. Konstrukcja żelbetowa zostanie wykonana na początku lipca. Roboty murowe zakończą się pod koniec lipca. Stan surowy zamknięty inwestycja osiągnie na początku września tego roku.
materiał prasowy