rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Flagowe biurowce w Polsce – przybywa nowoczesnych nieruchomości komercyjnych w segmencie biurowym

alexey-topolyanskiy-DJO2L1RQZZc-unsplash
Flagowe biurowce w Polsce to inwestycje, które zasługują na wyróżnienie. Na mapie całego kraju stale przybywa nowoczesnych nieruchomości komercyjnych w segmencie biurowym. Pomimo trudnego okresu, jaki ma za sobą ten sektor rynku nieruchomości inwestycyjnych, projekty biurowe prezentują się coraz bardziej okazale.

Spis treści:
Nieruchomości komercyjne w segmencie biurowym w Polsce
Warszawa ma się czym pochwalić
Kraków także bogaty w nowoczesne biurowce
W Poznaniu powstaje kolejna nowoczesna nieruchomość inwestycyjna
Polski sektor biurowy wciąż się zmienia

Już teraz na rynku dostępne są nowoczesne inwestycje biurowe, które zostały już oddane do użytku i z powodzeniem ukończyły proces komercjalizacji. Biurowce takie rozsiane są po mapie całego kraju, jednak najwięcej z nich można zobaczyć w Warszawie oraz największych miastach regionalnych w Polsce.

Nieruchomości komercyjne w segmencie biurowym w Polsce

Na mapie kraju możemy zobaczyć coraz więcej inwestycji w segmencie biurowym, które zasługują na wyróżnienie. To duże projekty inwestycyjne, które przyciągają nie tylko nowoczesnymi powierzchniami biurowymi do wynajęcia, ale również niezwykłą architekturą. Coraz częściej deweloperzy decydują się na realizację projektów, które łączą ze sobą różne funkcje i otwarte są nie tylko na biznes, ale również mieszkańców miasta. Obiekty takie charakteryzują się tym, że posiadają zewnętrzne strefy zieleni i relaksu, sklepy oraz punkty usługowe, które dostępne są dla każdego, nie tylko najemców.

Warszawa ma się czym pochwalić

Nie jest zaskoczeniem, że stolica kraju może poszczycić się wyjątkowymi inwestycjami biurowymi. Jednym z flagowych projektów, jakie powstały na terenie Warszawy, jest The Warsaw HUB. Warszawski wysokościowiec oferuje 75 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Dzięki temu, że dostępne powierzchnie będą otwarte (tzw. biura typu open-space), najemcy będą mieli możliwość dowolnej aranżacji wnętrza swojego biura. The Warsaw HUB zaoferuje również ponad 1500 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni co-workingowej. Najemcy kompleksu będą mogli również liczyć na takie udogodnienia, jak innowacyjne centrum konferencyjne, hotel, lokale gastronomiczne, czy możliwość skorzystania z centrum fitness. Obiekt będzie posiadał także udogodnienia dla rowerzystów. Na terenie kompleksu znajdzie się również pasaż handlowy.
Jak podkreśla deweloper, Ghelamco Poland, The Warsaw HUB jest ponadto wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne, które umożliwią mu natychmiastowe przejście do trybu pandemicznego. W obecnych, niepewnych czasach, takie rozwiązanie stanowi niewątpliwie ogromną wartość dodaną.
Kompleks biurowy The Warsaw HUB mieści się w południowo-zachodniej części Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje nowa biznesowa dzielnica Warszawy. Zaledwie kilka kroków dzieli go od najbardziej znanych w stolicy obiektów, jak na przykład Pałac Kultury i Nauki czy dworzec kolejowy Warszawa Centralna. Kompleks biurowy The Warsaw HUB posiada ponadto bezpośrednie połączenie z drugą linią metra.
Biurowiec The Warsaw HUB to najbardziej zaawansowany technologicznie budynek komercyjny w Polsce, wyposażony jest bowiem w szereg innowacyjnych technologii, takich jak na przykład zintegrowane systemy zarządzania budynkiem oraz zaawansowane rozwiązania mobilne dla najemców i użytkowników, kontrolowane przez system oparty na sztucznej inteligencji.
Za projekt architektoniczny warszawskiej nieruchomości inwestycyjnej odpowiedzialne było biuro projektowe AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. Budowa inwestycji wystartowała w 2015 roku, a zakończyła się w połowie 2020 roku.

Kraków także bogaty w nowoczesne biurowce

Również stolica Małopolski może poszczycić się biurowcami, które mogą stanowić przykład dla kolejnych powstających inwestycji. Jednym z takich biurowców może być chociażby Tischnera Office w Krakowie.
Biurowiec Tischnera Office to 10-kondygnacyjny biurowiec, którzy powstał u zbiegu ulic Księdza Józefa Tischnera i Zakopiańskiej. Biurowa nieruchomość komercyjna oferuje swoim najemcom ponad 33,6 tysiące metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na parterze biurowca znajdują się lokale handlowo-usługowe. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajduje się parking oferujący 671 miejsc parkingowych.
Biurowiec oferuje swoim najemcom także dostęp do zielonych tarasów w układzie kaskadowym. Zajmują one ponad 1,6 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Na terenie wewnętrznego patio o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych najemcy mogą odpocząć i zaznać relaksu. Dziedziniec prezentuje liczne strefy zieleni i małej architektury.
Inwestycja biurowa Tischnera Office otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2019, jako jedna z inwestycji, które odegrały największą rolę na rynku nieruchomości komercyjnych. Ponadto biurowiec Tischnera Office uznano Inwestycją Roku 2019 w kategorii: Rynek Powierzchni Biurowych. Na uwagę zasługuje również fakt, że biurowiec Tischnera Office w Krakowie posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Biurowa krakowskiej inwestycji biurowej rozpoczęła się w 2018 roku, a dobiegła końca w 2020 roku. Deweloperem projektu jest Cavatina Holding.

W Poznaniu powstaje kolejna nowoczesna nieruchomość inwestycyjna

Deweloper Skanska Property Poland w 2017 roku ruszył z budową nowoczesnej inwestycji biurowej na terenie Poznania. Mowa o biurowcu Nowy Rynek. Jest to kilkufazowy projekt, który docelowo będzie się składał z 5 budynków o różnej funkcjonalności. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu Nowy Rynek ma osiągnąć 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nowy Rynek ma być miejscem nie tylko biznesowym, ale również wypoczynkowym, służącym mieszkańcom miasta.
Nowy Rynek w Poznaniu będzie oddalony zaledwie kilka kroków od Starego Browaru i kilka minut spacerem od Targów. Biurowiec będzie znajdował się w malowniczej okolicy – z jednej strony otoczony będzie parkami, a z drugiej historyczną zabudową Wildy. Obiekt będzie posiadał centralny plac miejski, otwarty układ przejść i pasaży, zielone oazy relaksu z małą architekturą, stojaki na rowery i punkty napraw oraz sklepy i punkty usługowe.
Inwestycja Nowy Rynek w Poznaniu ma stanowić miejsce, w którym biznes splata się z rozrywką.

Polski sektor biurowy wciąż się zmienia

Z uwagi na to, że stale zwiększa się liczba inwestycji biurowych na terenie całego kraju, deweloperzy starają się czynić swoje projekty maksymalnie atrakcyjnymi. Stawiają przy tym nie tylko na wygodę najemców, ale również wszystkich okolicznych mieszkańców. Zielone dziedzińce, fontanny, stojaki na rowery – takie rozwiązania coraz częściej pojawiają się w dużych kompleksach biurowych.
Czy sektor biurowy w dalszym ciągu będzie się rozwijał? Sytuacja gospodarcza nie jest sprzyjająca, a dynamikę rynku ciężko przewidzieć. Niemniej jednak deweloperzy nie ustają w realizacji kolejnych projektów. Powstają one zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Te najbardziej flagowe projekty są oczywiście realizowane w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie proces komercjalizacji jest łatwiejszy do domknięcia w szybkim czasie. Można się spodziewać, że prestiżowych inwestycji biurowych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych będzie sukcesywnie przybywać.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora