Budownictwo przemysłowe przeżywa w ostatnich dwóch latach prawdziwy boom. Za sprawą dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce oraz przerwanych przez pandemię łańcuchów dostaw, nowe przestrzenie chcą budować zarówno firmy handlowe, korzystające z internetowych kanałów sprzedaży, jak i produkcyjne.
Spis treści:
Tempo prac budowlanych, jakiego nie było
Czym się te płyty wyróżniają?
Troska o środowisko w parze z dbałością o pracownika
Obiekty magazynowe wpisane w przestrzeń miejską
– Dlatego walka o jak najmniejszą emisję CO2 rozpoczyna się już na etapie projektowania i budowy obiektów magazynowych, do których wybiera się wysoce energooszczędne materiały. Zgodnie z podstawową zasadą zrównoważonego budownictwa, w pierwszej kolejności ograniczamy zużycie energii poprzez zapobieganie jej marnotrawieniu, czemu służą właśnie odpowiednie materiały do wznoszenia i izolacji przegród zewnętrznych. My od kilku lat wykorzystujemy w budowie płyty warstwowe RUUKKI o obniżonej przepuszczalności powietrznej, które spełniają wszystkie wymagania techniczne budynków przemysłowych. W ostatnim czasie zastosowaliśmy je w 2 obiektach wchodzących w skład projektu 7R Park Łódź West II czy w oddanej niedawno do użytkowania w Białogardzie hali produkcyjno-magazynowej firmy KORPO, lidera z obszaru techniki napędowej.
Marcin Ignaczak, Dyrektor ds. Zakupów w firmie Commercecon
– Przede wszystkim parametrami szczelności, o których decydują surowe tolerancje produkcji oraz fabrycznie montowane uszczelki w stykach płyt. Dla wysokiej energooszczędności obiektu ważne jest jednak rozwiązanie całej obudowy, m.in. styki i połączenia między elementami ściennymi a pozostałymi komponentami. Dlatego firmie Commercecon oraz innym naszym klientom proponujemy kompleksowe rozwiązanie obudowy w postaci Pakietu Ruukki® Energy, na który składa się odpowiedni dobór uszczelnień połączeń różnych elementów budynku, szczegółowe rysunki, kalkulator oszczędności energii oraz możliwość przeprowadzenia testu szczelności. Pakiet zapewnia do 30% oszczędność energii grzewczej i chłodniczej zużywanej przez budynek i w takim samym stopniu redukuje emisje CO2.
Przemysław Wójcik, Sales Manager, Ruukki Polska.
Źródło: Commercecon.