Jakie nieruchomości inwestycyjne w segmencie hotelowym otworzą swoją działalność w najbliższych latach na polskim rynku? Na terenie całego kraju inwestorzy realizują nowe projekty. Część z nich wchodzi dopiero w fazę budowy, inne są już na ukończeniu. Nie brakuje również inwestycji, które są dopiero na etapie projektowania.
Spis treści:
Sektor hotelarski wrócił na dawne tory?
Budowy ruszają w dużych miastach, ale nie tylko
Warszawa wabikiem na inwestorów
Biznesowy Kraków przyciąga gości hotelowych
Inwestorzy wznawiają inwestycje w Katowicach
Inwestorzy chcą budować w Gdańsku
Hoteli będzie coraz więcej?
Sektor hotelarski wrócił na dawne tory?
Obserwując sytuację na polskim rynku hotelowym, można pokusić się o stwierdzenie, że sektor hotelowy odzyskał dawną formę. Deweloperzy chętnie realizują obiekty komercyjne w tym segmencie rynku nieruchomości. Za taką postawą stoi optymistyczna perspektywa dla przyszłej sytuacji w sektorze.
Hotelarze podnieśli się już w dużej mierze z kolan, a ich obiekty hotelowe przynoszą im zadowalające przychody. Sezony wakacyjne sprzyjają uzupełnieniu zaplecza budżetowego, aby właściciele hoteli w Polsce mogli utrzymać je przez cały rok. Polska turystyka rozkwitła, a to zachęca inwestorów do realizacji kolejnych projektów komercyjnych w segmencie hotelarskim.
Budowy ruszają w dużych miastach, ale nie tylko
Sporo nowych hoteli powstaje w dużych miastach regionalnych. Niemniej nie oznacza to, że mniejsze miejscowości cierpią na brak nowych projektów. Dużo inwestycji realizowanych jest na obrzeżach dużych miast, blisko jezior, lub w typowo turystycznych miejscowościach blisko gór oraz nad morzem. Dzięki temu hotelowa mapa w Polsce jest bogata w nowe inwestycje w wielu regionach kraju.
Hotele zlokalizowane w turystycznych miejscowościach przyciągają najczęściej urlopowiczów, którzy chcą spędzić wolny czas na wypoczynku. Z kolei obiekty powstające w dużych miastach przyciągają często gości biznesowych, którzy udali się do innego miasta w delegację.
Warszawa wabikiem na inwestorów
W stolicy kraju nie brakuje inwestorów, którzy są chętni do realizacji swoich projektów inwestycyjnych. W Warszawie powstają obecnie nowoczesne obiekty hotelowe, które reprezentować będą wysoki standard w tym segmencie rynku.
Przykładową inwestycją, jaka realizowana jest na terenie Warszawy, jest Hotel Staybridge Suites Warszawa Ursynów. Inwestycja jest obecnie w budowie, a jej zakończenie i oddanie hotelu do użytku zostało zaplanowane na ostatni kwartał 2023 roku. Będzie to pierwszy hotel Staybridge Suites® w Polsce i równocześnie 15. nieruchomość tej marki w Europie. Nowoczesny hotel zaoferuje swoim gościom 192 pokoje jedno- i dwupokojowe. Hotel będzie posiadał standard czterech gwiazdek. Bliskość Lotniska Chopina, oddalonego o 5 minut jazdy samochodem od hotelu sprawi, że będzie to doskonały punkt do pobytu dla osób podróżujących służbowo. Atutami są również pobliskie atrakcje turystyczne, takie jak zespół pałacowo-parkowy w Natolinie, oraz słynny tor wyścigów konnych Służewiec. Aby zadbać o komfort gości, hotel zaoferuje siłownię, miejsce do pracy, całodobowy Business Center, pralnię, sklepik oraz dostęp do bezpłatnego wi-fi. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Budowlana Ferryman, natomiast operatorem hotelu jest spółka WIK Capital. Hotel Staybridge Suites Warszawa Ursynów jest aparthotelem – inwestorzy mogą nabyć apartamenty i – jak podaje właściciel powstającego obiektu – zarabiać na ich wynajmie nawet 45 tys. złotych w skali roku.
Biznesowy Kraków przyciąga gości hotelowych
Także w Krakowie nie brakuje inwestycji w segmencie hotelowym. Miasto coraz częściej przyciąga gości biznesowych, którzy udali się do stolicy Małopolski w celach służbowych, lub planują organizację konferencji w tym mieście. Jest to region atrakcyjny również dla turystów, którzy przyjechali do Krakowa by podziwiać piękne zabytki i malowniczą architekturę.
Przykładową inwestycją, jaka jest obecnie budowana na terenie tego miasta, jest Golden Tulip Balice Kraków. Nowoczesny hotel powstaje w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, co stanowi duży atut. Inwestorem jest 3GO, hotel jest obiektem sieci Louvre Hotels Group. Hotel w standardzie czterech gwiazdek poza pokojami noclegowymi, będzie oferował swoim gościom zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne. Największa sala bankietowa pomieści do 450 osób. Hotel Golden Tulip Balice Kraków po oddaniu do użytku zaoferuje swoim gościom 116 komfortowych pokoi noclegowych, w tym 100 pokoi typu standard, 14 typu superior oraz 2 nowoczesne apartamenty. Oddanie inwestycji do użytku zostało zaplanowane na wrzesień 2023 roku.
Inwestorzy wznawiają inwestycje w Katowicach
Inwestor, sieć Qubus Hotel wznawia inwestycję w Katowicach. Powstanie tutaj czterogwiazdkowy obiekt hotelowy o nazwie Qubus Hotel Katowice. Inwestycja komercyjna zlokalizowana będzie w centrum miasta, przy ulicy Moniuszki. Powierzchnia całkowita hotelu ma wynieść 5500 metrów kwadratowych. Na ośmiu kondygnacjach powstanie 97 komfortowych pokoi hotelowych. Projekt hotelu jest autorstwa Pracowni Architektonicznej Czora i Czora z siedzibą w Katowicach. Na gości – poza nowoczesnymi pokojami hotelowymi – czekać będą: restauracja z barem, lobby, zielony taras oraz strefa fitness Gościom biznesowym hotel zaoferuje możliwość skorzystania z sal bankietowo-konferencyjnych. Planowany termin oddania inwestycji do użytku został określony na grudzień 2023 roku.
Inwestorzy chcą budować w Gdańsku
Gdańsk jest miastem, które przyciąga inwestorów z segmentu hotelowego. Miasto to jest atrakcyjne zarówno dla osób podróżujących biznesowo, jak i turystów. Nie dziwi więc fakt, że powstają tutaj nowe hotele.
Przykładową inwestycją, jaka jest obecnie realizowana na terenie Gdańska, jest Hotel Four Points by Sheraton Gdańsk Airport. Hotel będzie liczył cztery kondygnacje, na których rozlokowanych zostaną 123 pokoje hotelowe. Na zmotoryzowanych gości będzie czekało 140 miejsc parkingowych. Inwestycja realizowana jest przy ulicy Azymutalnej. W sąsiedztwie hotelu znajdują się budynki o przeznaczeniu biznesowym. Hotel Four Points by Sheraton Gdańsk Airport będzie obiektem komercyjnym w standardzie czterech gwiazdek. Goście będą mogli skorzystać z hotelowej restauracji, baru, strefy fitness oraz centrum biznesowego z zapleczem konferencyjnym. Atutem inwestycji jest bliskość lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Projekt inwestycji stworzyło biuro architektoniczne JSK Architekci. Hotel Four Points by Sheraton Gdańsk Airport powstaje we współpracy hotel Advisory Group z grupą Marriott International.
Hoteli będzie coraz więcej?
Obserwując bieżącą sytuację w sektorze hotelarskim można zadać sobie pytanie, czy niekorzystne dla hotelarzy czasy są już przeszłością? I czy w związku z tym na mapie kraju będzie pojawiało się coraz więcej nieruchomości komercyjnych w segmencie hotelowym? Póki co, obserwując działania inwestorów, można spodziewać się odpowiedzi twierdzących. Inwestycje, które w czasie pandemii były wstrzymane, na powrót ruszyły z budową. Sezony wakacyjne w ostatnich latach pozwoliły hotelarzom na odbicie się od dna. Można się więc spodziewać, że w ciągu najbliższych lat na rynek nieruchomości będą z powodzeniem oddawane do użytku nowe inwestycje w segmencie hotelowym.
Redakcja
Komercja24.pl