Hotele w górach prezentują coraz bardziej luksusową ofert. Stale rozwija się oferta hotelowych nieruchomości inwestycyjnych w Polsce. Pomimo trudnego okresu, z jakim musiał mierzyć się ten sektor rynku nieruchomości komercyjnych, obecnie hotelarze notują prawdziwe ożywienie wśród turystów.
Spis treści:
Hotelarze aktywni na polskim rynku nieruchomości komercyjnych
Wymagania gości hotelowych idą w górę
Polacy lubią góry
Wypoczynkowo i biznesowo
Co oferują obecnie hotele w górach?
Sektor hotelarski będzie się dalej rozwijał
Hotelarze aktywni na polskim rynku nieruchomości komercyjnych
Sektor hotelarski nie poddawał się nawet w okresie pandemii koronawirusa, która wybuchła w kraju. Nawet, kiedy hotelarzy dotknął całkowity lockdown, starali się oni utrzymać swoje biznesy. Niestety, mogli to robić niemal wyłącznie Ci, którzy posiadali odpowiednie zaplecze finansowe lub inne źródło przychodów. Z uwagi na to, że lockdown objął całą działalność hoteli, ich właściciele nie mogli pozyskiwać przychodów ani z wynajmu pokoi hotelowych, ani z działalności restauracji oraz centrów konferencyjno-biznesowych.
Niemniej zaraz po tym, jak obostrzenia zaczęły być minimalizowane, hotelarze od razu podejmowali aktywność. Na przykład w okresie, gdy hotele nie mogły jeszcze przyjmować gości, jednak można być było serwować posiłki z opcją na wynos, hotelarze chętnie z tego rozwiązania korzystali. Pozwalało im to w choćby niewielkim stopniu podreperować budżet.
Obecnie, kiedy lockdown już nie obowiązuje, hotelarze aktywnie działają na rynku. W obecnym, gorącym sezonie wakacyjnym, starają się przyciągnąć jak największą liczbę gości. Na rynek trafiają także nowe hotelowe nieruchomości komercyjne.
Wymagania gości hotelowych idą w górę
Część Polaków, która planowała pobyt za granicą, zrezygnowała z niego na rzecz urlopu w kraju. Niemniej wiele z tym osób kładzie duży nacisk na to, aby polski hotel posiadał ofertę zbliżoną do zagranicznych obiektów. Liczy się przede wszystkim basen zewnętrzny oraz wewnętrzny. Dodatkową atrakcję stanowią zjeżdżalnie wodne itp. Turyści zwracają też uwagę na łatwy dostęp do atrakcji.
Hotele położone w polskich górach starają się utrzymywać coraz wyższy poziom. Z punktu widzenia doświadczonych hotelarzy ważny jest łatwy i szybki dostęp do regionalnych atrakcji, takich jak stoki narciarskie, kolejki górskie itp. Bardzo ważne są także dodatkowe atrakcje dla gości w samym obiekcie hotelowym, nie tylko poza nim. Basen kryty, atrakcje dla dzieci (małpi gaj, animator do zabaw itp.). Plusem jest dobra hotelowa restauracja.
Polacy lubią góry
Polacy coraz chętniej spędzają urlopy w polskich górach. Turystów przybywa gołym okiem. Górskie regiony kraju gwarantują możliwość spędzenia urlopu aktywnie. Nie każdemu bowiem odpowiada wylegiwanie się na plaży. W efekcie polskie hotele prezentują naprawdę szeroką ofertę. Dzięki temu miłośnicy plażowania oraz fani górskich wypraw mogą liczyć na spędzenie urlopu w hotelu na wysokim poziomie.
Wypoczynkowo i biznesowo
Goście hoteli to jednak nie tylko urlopowicze. W obiektach komercyjnych często odbywają się również konferencje biznesowe. Dla gości, którzy planują organizację szkolenia, gali czy konwentu, liczy się dostęp do dobrze zaopatrzonych sal konferencyjnych. Plusem jest, jeśli hotel posiada więcej niż jedną salę. Wówczas może wybrać taką, która będzie najlepiej odpowiadała formie spotkania biznesowego. W przypadku większych konferencji biznesowych, przedsiębiorca może wynająć więcej sal, w których równocześnie będą toczyły się wykłady biznesowe.
Istotny w przypadku spotkań biznesowych jest dostęp do odpowiednio dużego parkingu, który pomieści wszystkich prelegentów i uczestników spotkań.
Co oferują obecnie hotele w górach?
Polskie hotele potrafią naprawdę zachwycić. Poniżej prezentujemy przykładowe, wybrane przez nas inwestycje, które zasługują na wyróżnienie na tle obiektów w górach i doskonale prezentują poziom oferty w regionie.
Pierwszym przykładowym hotelem jest Czarny Potok Resort SPA & Conference. Nieruchomość komercyjna położona jest w malowniczej Krynicy Zdrój. Hotel Czarny Potok**** to miejsce, w którym nowoczesność przeplata się z beskidzką tradycją. Hotel posiada ofertę skierowaną do gości prywatnych i biznesowych. Na tych pierwszych czekają luksusowe pokoje w górskim otoczeniu. Goście biznesowi mogą skorzystać z bogato wyposażonych sal konferencyjnych, które pomieszczą do 310 osób. Harmonijny relaks zapewni hotelowa strefa SPA. Hotel posiada także ofertę skierowaną do dzieci, aby mogły aktywnie spędzać czas. O podniebienia hotelowych gości zadba restauracja Jan Kiepura, która zlokalizowana jest na dwóch piętrach. Jednocześnie może z niej skorzystać do 80 osób. Ponadto na terenie obiektu znajdują się jeszcze dwie restauracje. Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference posiada również basen, sale fitness, sauny i jacuzzi.
Kolejnym przykładem jest 4-gwiazdkowy butikowy hotel w stylu etno, Hotel Piwniczna SPA & Conference, położony w miejscowości Piwniczna-Zdrój. Na hotelowych gości czeka 21 jedno- i dwuosobowych pokoi oraz 15 apartamentów. Na biznesowych gości czekają dwie nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 170 m2. Obie sale mogą pomieścić łącznie około 120 osób. W hotelu znajduje się restauracja serwująca przepyszne dania, oraz Cafe i bar. O relaks hotelowych gości zadba HedoniSPA. Dodatkowym plusem jest fakt, że Hotel Piwniczna SPA & Conference oferuje dodatkowe atrakcje dla najmłodszych gości, takie jak sala zabaw oraz zewnętrzny plac zabaw.
Ostatnim przykładem jest Mercure Zakopane Kasprowy, położony w miejscowości Zakopane. Ten trzygwiazdkowy obiekt hotelowy znajduje się w malowniczej okolicy, zaledwie 1 km od centrum Zakopanego. Nieopodal hotelu goście znajdą trasy narciarskie oraz kąpielisko geotermalne, które czynne jest w okresie letnim. Z okien hotelu goście mogą podziwiać panoramę Tatr. Przestronny hotel posiada w swojej ofercie aż 288 pokoi hotelowych. Na gości biznesowych czeka 13 sal konferencyjnych, dwie restauracje hotelowe, karczma góralska oraz bar. Hotel nie zapomina o najmłodszych gościach, na których czeka sala zabaw. Na terenie hotelu znajduje się także Centrum Wellness.
Goście mogą wybrać pokój z widokiem na Tatry albo Gubałówkę, co stanowi kolejny plus hotelu. Pokoje dostępne są w standardzie typu Standard, Superior albo odnowione pokoje DeLux lub Apartament z widokiem na góry. Pokoje z widokiem na Tatry posiadają balkony, dzięki czemu goście hotelu mogą podziwiać je na świeżym powietrzu.
Sektor hotelarski będzie się dalej rozwijał
Powyższe przykłady obrazują, że zarówno duże obiekty hotelowe, jak i mniejsze hotele o butikowym charakterze, potrafią zaoferować gościom luksusowy wypoczynek. Hotelarze starają się, aby ich oferta była na rynku konkurencyjna. Obiektów hotelowych na rynku cały czas przybywa, przy czym nowe hotele oferują coraz wyższy poziom. Z tego względu obiekty hotelowe, które są już dostępne na rynku od kilku lat, starają się stale dopasowywać do najnowszych standardów. Dzięki temu utrzymają swój obiekt jako atrakcyjny w oczach turystów.
Za hotelarzami trudny okres, jednak patrząc na obiekty dostępne na rynku, hotelarze się nie poddali. Na rynek trafiają coraz to nowsze obiekty hotelowe, oferujące luksusowe pokoje wakacyjne. Nowe projekty są w drodze, co sugeruje, że hotelarze pozostają w pozytywnych nastrojach i są pozytywnie nastawieni do przyszłości sektora.
Redakcja
Komercja24.pl