Z życia spółek

Innowacyjne podejście do nieruchomości inwestycyjnych pcha nas ku rozwojowi

image_processing20221130-1180675-qyie5a
Innowacyjne podejście do nieruchomości inwestycyjnych pcha nas ku rozwojowi. W obecnych czasach proces projektowania to konieczność holistycznego spojrzenia na zagadnienie przy równoczesnej dbałości o najmniejsze detale, które często decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Dzięki takiemu podejściu do klienta, firma Hydro Extrusion Poland obchodząca właśnie 30-lecie swojej działalności na polskim rynku, osiągnęła status lidera w dziedzinie rozwiązań aluminiowych.

W celu utrzymania swojej wysokiej pozycji, firma Hydro nie osiada na laurach. Potencjał ludzki i technologiczny pozwala na dotrzymywanie kroku globalnym trendom, szczególnie tym dotyczącym proekologicznej, zrównoważonej produkcji, redukującej negatywny wpływ przemysłowej działalności człowieka na środowisko naturalne. Co ważne, te działania nie ograniczają się jedynie do samej firmy, lecz stanowią ważną część rozwiązań proponowanych klientom.
Za tym musiało pójść przekonstruowanie modeli biznesowych przedsiębiorstw. Dążenie do maksymalizacji zysków ustąpiło miejsca gotowości do wdrażania zrównoważonych rozwiązań o prośrodowiskowym charakterze. Dlatego i my, choć pracujemy z jednym z najbardziej ekologicznych surowców, jakim jest aluminium, nieustannie optymalizujemy pod tym kątem procesy produkcyjne.

mówi Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.

Jednym z efektów stuletniego doświadczenia firmy Hydro w kompleksowej obsługi aluminium jest stawianie na ekologiczne rozwiązania także w procesie produkcyjnym. Do innowacyjnych programów stosowanych w projektowaniu i służących ich realizacji drukarek 3D dochodzi nowa linia produkcyjna z ośmiocalową prasą. Skutek? Jeszcze lepsza efektywność i ergonomiczność pracy, ale przede wszystkim całkowicie nowatorskie wykorzystanie zasobów, znacznie wyższy stopień ochrony środowiska i możliwość pełnej personalizacji oferowanych przez Hydro produktów.

Energia do zasilania naszej nowej prasy będzie pochodziła z przeznaczonej specjalnie do tego celu farmy fotowoltaicznej, zlokalizowanej przy zakładzie w Trzciance. Jeśli system PV pokryje tylko połowę zapotrzebowania prasy na energię, obniżymy emisję dwutlenku węgla o 35 – 45%, zaś przy pełnym pokryciu zapotrzebowania do wytworzenia tony produktu, uzyskamy redukcję emisji CO2 na poziomie 85 – 90%.

zaznacza Jacek Szymczak, Plant Manager w firmie Hydro Extrusion Poland, zakład w Trzciance.

Źródło: Hydro Extrusion Poland.