Informacje dnia

Luksusowe hotele butikowe – nowy trend na rynku

jean-estrella-hvkAKCt1So0-unsplash

Hotele butikowe cechują się wysokim standardem i dedykowane są najbardziej wymagającym gościom. Z ich usług korzystają najczęściej  osoby, które cenią sobie komfort, spokój i kameralność.

Coraz więcej osób decyduje się na nocleg w hotelu butikowym. Miejsce takie zapewnia większe poczucie prywatności, komfortu i jest bardziej kameralne od standardowego hotelu, a to sprzyja wypoczynkowi, na którym wielu gościom zależy.

Unikatowe nieruchomości

Hotele butikowe wyróżniają się przede wszystkim swoim charakterem. To unikatowe inwestycje, których projekty tworzone są indywidualnie, tak by współgrały z klimatem okolicy oraz charakterystyką miejsca. Już to ceni sobie wielu gości, którzy nie przepadają za powtarzalnym designem hoteli sieciowych.
Pod hotele butikowe adaptowane są często unikatowe nieruchomości i historyczne budynki, np. pałacyki, dwory, kamienice, wille a nawet fabryki.
Właścicielami hoteli butikowych są najczęściej indywidualni inwestorzy, chociaż również niektóre sieci hotelowe mają w swoim portfelu tego typu nieruchomości.

Niewielkie = kameralne

Dużą zaletą butikowych hoteli jest ich kameralny charakter. Najczęściej są to nieduże (w porównaniu do bardziej komercyjnych hoteli należących do dużych sieci) nieruchomości, w których znajduje się od kilku do kilkudziesięciu pokoi. W mniejszych hotelach butikowych, gdzie liczba pokoi jest naprawdę niewielka, często zamiast numerów pokoi, nadaje się im nazwy. Najczęściej nawiązują one do charakteru i klimatu hotelu lub stylu, w jakim urządzony jest dany pokój.

Niebanalny wystrój wnętrz

Z racji tego, że hotele butikowe nie wchodzą w skład sieci hotelowych, ich wystrój jest niepowtarzalny. W zależności od klimatu miejsca oraz charakteru, jaki chce nadać hotelowi właściciel, butikowe nieruchomości mogą być wytworne, pompatyczne, lub romantyczne, kolorowe czy minimalistyczne. Istotne jest jednak, aby reprezentowały one wysoki standard. Często do wykończenia wnętrz hotelowych pomieszczeń używa się wysokiej jakości materiałów, a także korzysta się z dzieł projektantów, którymi przyozdabiane są poszczególne pomieszczenia.
Częstą praktyka jest urządzanie pokoi hotelowych w nieco odmiennym stylu, tak, aby każdy z gości mógł wybrać taki, który najbardziej odpowiadał będzie jego gustowi. Zwiększa to również atrakcyjność hotelu, gdyż goście często wracają do takich miejsc, aby przenocować w pokoju reprezentującym nieco odmienny styl.
Fakt, że wnętrza hoteli butikowych są niebanalne, a same budynki są stosunkowo nieduże, często sprawia, że goście czują się w nich bardzo przytulnie i swobodnie. Właśnie te cechy sprawiają, że coraz większa liczba turystów i biznesmanów odbywających podróże służbowe, poszukuje noclegu właśnie w tego typu butikowych nieruchomościach.

bill-anastas-241386-unsplash

Przykłady butikowych hoteli:

– Rezydencja Luxury Hotel****, Piekary Śląskie
Ta nietuzinkowa rezydencja to doskonały przykład na to, jak powinien wyglądać luksusowy butikowy hotel. Rezydencja Luxury Hotel**** już wielokrotnie odznaczana była w prestiżowych konkursach. Ten malowniczy hotel butikowy oferuje swoim gościom kameralność, spokój oraz poczucie intymności. To komfortowe miejsce dla ludzi, którzy cenią sobie wypoczynek w unikalnym, stylowym miejscu.
W rezydencji tej istnieje możliwość organizowania konferencji, bankietów oraz jubileuszy. Sale Balowa, Bankietowa i Kryształowa mogą w sumie pomieścić nawet do 300 gości.
Wartością dodaną tego pięknego hotelu butikowego jest zaprojektowany w angielskim stylu Ogród Rezydencji, w którym organizowane są śluby, imprezy plenerowe oraz różnego rodzaju targi.
Na gości czeka 68 komfortowo urządzonych pokoi, w tym 2 ekskluzywne apartamenty. Wnętrze każdego z pokoi została starannie zaaranżowane, harmonijnie łącząc stylowe meble i szlachetne tkaniny z nowoczesnym wyposażeniem. W hotelu znajduje się ponadto Strefa Relaksu, która zapewni gościom wypoczynek połączony z powrotem do sił witalnych (znajdują się w niej: jacuzzi, sauna fińska, grota solna, siłownia oraz sala fitness).
Do dyspozycji Gości jest ponadto nieodpłatny, monitorowany parking, który pomieści do 160 samochodów oraz całodobowa recepcja.
Rezydencja Luxury Hotel**** znajduje się na północ od centrum Katowic, w bliskiej odległości od autostrady A1 łączącej Gliwice, Zabrze, Bytom i lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach.
Hotel butikowy Rezydencja Luxury Hotel**** to doskonałe miejsce zarówno do spędzania wolnego czasu jako indywidualny gość, jak i do organizacji imprez i spotkań biznesowych.

– Queen Boutique Hotel****, Kraków
Nietuzinkowy, stylowy hotel położony w Krakowie cieszy się dużym uznaniem wśród gości ceniących sobie luksusowy wypoczynek w oryginalnym miejscu. Hotel mieści się w samym centrum Krakowa, w pobliżu Rynku Głównego, Zamku na Wawelu oraz dzielnicy Kazimierz. W okien w hotelowych pokojach rozciąga się wspaniały widok na Wawel i ogrody klasztorne. Hotel przyciąga zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów oraz biznesmanów. Miejsce to jest laureatem licznych nagród.
Do dyspozycji gości są usługi concierge’a, strefa beauty&SPA a także wykwintna restauracja Amarylis.
W hotelu Queen Boutique Hotel**** można nie tylko wypocząć, ale także zorganizować spotkanie biznesowe czy konferencję. Do tego celu hotel przygotował trzy luksusowo wykończone sale konferencyjne.
Hotelowe pokoje są zarówno wyrafinowane, jak i nowoczesne oraz przytulne. Każdy w nich urządzony jest w nieco innym stylu, dzięki czemu goście mogą wybrać taki, który najbardziej będzie odpowiadał ich gustowi.
Queen Boutique Hotel**** jest wspaniałym przykładem butikowego hotelu, który charakteryzuje się nie tylko doskonała lokalizacją, ale przede wszystkim przyciąga gości swoją nieszablonową ofertą. Pomimo luksusowego klimatu, przełamanego przytulną kolorystyką i oryginalnymi dodatkami, w hotelu można czuć się bardzo swobodnie.

Willa Różana – Ormonde Resorts, Nałęczów
Nałęczów może poszczycić się wyjątkowo klimatycznym, przywodzącym na myśl historię miejsca, butikowym hotelem. Hotel urządzony jest w pięknej willi, która do dyspozycji gości oddaje siedem gustownie urządzonych pokoi. Każdy z nich ma swój indywidualny, niepowtarzalny charakter, dzięki czemu goście mogą wybrać taki pokój, który będzie najbardziej odpowiadał ich gustom. Co ciekawe, pokoje nie są numerowane, każdy z nich nosi inną nazwę. W Willi Różanej – Ormonde Resorts znajdują się: apartament Bagatella, pokój dwuosobowy typu twin Podole, pokój dwuosobowy Mirage, pokój dwuosobowy Rio Grande, pokój dwuosobowy Hollywood, pokój dwuosobowy Bellagio, pokój dwuosobowy Shalimar.
Hotel ten doskonale nadaje się nie tylko do wypoczynku, sprawdzi się również doskonale jako miejsce biznesowych spotkań i konferencji.
Willa Różana – Ormonde Resorts oddaje do dyspozycji swoim gościom basen, restaurację oraz strefę SPA.

W Polsce co roku przybywa hoteli butikowych. Popyt na tego typu miejsca noclegowe stale rośnie. Zarówno krajowi jak i zagraniczni turyści coraz bardziej doceniają możliwość noclegu (lub organizacji spotkania biznesowego) w przytulnym, kameralnym ale i reprezentującym wysoki poziom miejscu.
Dużo hoteli butikowych znajdziemy w Krakowie czy Warszawie. Inwestycje tego typu powstają jednak również w mniejszych miejscowościach.
Hotele butikowe stanowią doskonałą alternatywę nie tylko pod kątem noclegu czy organizacji konferencji. To także znakomite miejsca do organizacji bankietów, imprez rodzinnych czy zaślubin.

Magdalena Paluch
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl