Zima za nami, jednak nie wszyscy są świadomi jej skutków w kontekście eksploatacji pojazdów. Chłód, wilgoć i sól drogowa zwiększają obciążenie samochodów, co może przyspieszać zużycie kluczowych części i prowadzić do awarii lub nawet wypadków. Ważne, aby przed nowym sezonem sprawdzić stan ogumienia, oświetlenia, płynów eksploatacyjnych, akumulatora, zawieszenia oraz klocków i tarcz hamulcowych. Pamiętanie o tych elementach jest kluczowe dla bezpieczeństwa kierowców, kurierów, przewoźników oraz pasażerów.
Kierowca mądry przed szkodą
Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim pasażerom, poprawić komfort jazdy oraz uniknąć kosztownych napraw, każdy kierowca – zwłaszcza ten, który jeździ zawodowo – wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych promieni słońca powinien zadbać o gruntowną diagnostykę i dokładne sprawdzenie stanu pojazdu po zimie. Profesjonalny i regularnie przeprowadzany serwis oraz nowoczesna diagnostyka komputerowa pozwalają na szybkie wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości oraz uniknięcie dodatkowych wydatków w przyszłości.
– Dla kierowców aplikacyjnych komfort i bezpieczeństwo pasażerów zawsze powinny być na pierwszym miejscu. To, w jaki sposób zadbamy o nasz pojazd, może pośrednio przełożyć się na liczbę zleceń i poziom satysfakcji klientów – zauważa Wiktor Grejber, Co-founder Natviol, aplikacji rozliczeniowej dla kierowców i kurierów. – Rozpoczęcie nowego sezonu to zawsze dodatkowy stres, dlatego oferujemy naszym partnerom kompleksowe wsparcie nie tylko w zakresie rozliczania przejazdów czy prowadzenia księgowości, ale także monitorowania stanu technicznego i pilnowania terminów przeglądów, wymian opon oraz ewentualnych napraw – podkreśla.
Często dopiero wiosną wychodzą na jaw nieoczywiste uszkodzenia pojazdu wynikające z jego wytężonej pracy w wilgotnych, zimnych i trudnych warunkach. Jeżeli szybko na to nie zareagujemy, możemy być pewni, że z czasem problemy się pogłębią i w najmniej oczekiwanym momencie możemy zostać bez sprawnego samochodu.
– Rozpoczęcie nowego sezonu to także doskonały moment, by przyjrzeć się bliżej optymalizacji procesów flotowych i rozważyć wdrożenie nowych narzędzi wspierających efektywne zarządzanie pojazdami, pozwalających na stały dostęp do kluczowych parametrów oraz wspierających codzienną pracę kierowców. Nowoczesne technologie na zawsze zmieniły sposób prowadzenia samochodu i wykonywania zawodu kierowcy aplikacyjnego, kuriera i taksówkarza. Kierowcy mają ze sobą stały kontakt, informując się na bieżąco o nagłych zdarzeniach drogowych czy utrudnieniach w ruchu. Ponadto optymalizacja tras pozwala nie tylko skrócić czas realizacji zleceń, ale także przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz emisji spalin – zaznacza ekspert z Natviol.
[fragment artykułu]
Źródło: Natviol
materiał prasowy