Nieruchomość inwestycyjna Andersia Silver wzbogaci biurową mapę Poznania. Andersia Silver przyciąga pasjonatów architektury i spełnia dziecięce marzenia. Powstał film o budowie biurowca, trwają prace nad niesamowitym modelem miniaturowej wersji obiektu i spełniło się jedno piękne pragnienie.
Trwają prace nad realizacją inwestycji Andersia Silver, czyli najwyższego budynku stolicy wielkopolski zlokalizowanej na poznańskim Placu Andersa. Choć biurowiec na zostać oddany do użytku w 2025 r., to już staje się obiektem kultowym. Fascynuje pasjonatów architektury, inspiruje twórców i pobudza marzenia.
Biurowiec, który spełnia marzenia
Pod koniec tegorocznych wakacji na budowie Andersia Silver pojawił się niecodzienny gość – ośmioletni Jaś, podopieczny Fundacji Mam Marzenie. Choć chłopiec walczy z nowotworem to nie przestaje rozwijać swojej pasji, którą jest budownictwo. W jej realizacji pomagają wolontariusze fundacji i to właśnie dzięki ich inicjatywie Jaś mógł spełnić jedno ze swoich wielkich marzeń, jakim było odwiedzenie budowy „z prawdziwego zdarzenia”. Na jego realizację wybrał budowę najwyższego budynek Poznania, czyli Andersię Silver.
– Kiedy usłyszeliśmy, że ośmioletni Jaś, podopieczny Fundacji Mam Marzenie, chciałby zobaczyć, jak wygląda budowa „od zaplecza”, nie wahaliśmy się ani chwili. Wyjątkowego gościa zaprosiliśmy na naszą równie wyjątkową poznańską inwestycję, czyli Andersię Silver. Do szerokiej listy kompetencji, dzięki którym potrafimy prowadzić nawet najbardziej skomplikowane realizacje, od dziś oficjalnie dopisujemy „spełnianie marzeń”. Dzień wizyty Jasia na budowie był jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci całego Zespołu Regionu Poznań. Nasze Koleżanki i Koledzy nie kryli wzruszenia, widząc w oczach chłopca szczerą radość i zachwyt, które towarzyszyły mu na każdym kroku, ponieważ dobrze jest marzyć, ale jeszcze lepiej jest móc spełniać marzenia – mówi Marta Czerwińska, Head of SC Communications w PORR S.A.
Szklane Domy na budowie biurowca Andersia Silver
Powstający biurowiec Andersia Silver stał się bohaterem filmu. Pasjonat architektury i budynków wysokościowych oraz youtuber Adrian Zwoliński nakręcił film o realizacji najwyższego budynku Poznania.
– Poznań zawsze był bliski memu sercu, a o biurowcu Andersia Silver usłyszałem na długo, przez moją pierwszą wizytą na budowie, która miała miejsce w październiku zeszłego roku. Uwielbiam projekty, które nie są na siłę udziwnione, ale praktyczne, bez przerostu formy nad treścią. I taka właśnie jest Andersia Silver. Elegancka, zaprojektowana z dobrym smakiem, przemyślana w każdym calu oraz funkcjonalna. Jest udanym zwieńczeniem całości kompleksu, taką swoistą wisienką na torcie całej realizacji na poznańskim Placu Andersa – podkreśla youtuber Adrian Zwoliński.
Youtuber odwiedził budowę, wspiął się na najwyższe powstałe kondygnacje biurowca Andersia Silver, przyjrzał się prowadzonym pracom, spotkał z ekipą i przygotował materiał filmowy, który zamieścił na swoim youtubowym kanale „Szklane Domy”.
– Wizyta na budowie tego Andersii Silver to było ogromne przeżycie. Zachwyciła mnie świetna organizacja prac oraz ich duże tempo. Nie spodziewałem się, że zostaną mi pokazane, zarówno podziemia, jak i wiele kluczowych dla całości obiektu miejsc. Zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy, zetknięcie się na żywo z pracownikami budującymi tego kolosa było niezapomnianym doświadczeniem, wielką inspiracją do tworzenia nowych materiałów na YouTube, a przede wszystkim spełnieniem moich marzeń – zdradza Adrian Zwoliński.
Poznański kolos w miniaturze
Andersia Silver zafascynowała także pasjonata architektury, Michała Cieślarskiego, który postanowił stworzyć miniaturowy model poznańskiego kolosa.
– Zainteresowałem się Andersią Silver zaraz po pojawieniu się pierwszych wzmianek o realizacji tej inwestycji. Mój zachwyt wzbudził nie tylko projekt biurowca, który w mojej ocenie znakomicie wieńczy zabudowę całego poznańskiego Placu Andersa, ale także parametry Andersii Silver, jej imponująca, jak na poznańskie warunki, wysokość i wielkość – mówi Michał Cieślarski, autor modelu powstającego biurowca.
Postęp prac nad modelem biurowca Andersia Silver można śledzić na facebookowej grupie „Architektura w miniaturze”, a powstającą model najwyższego budynku stolicy Wielkopolski nie jest jedynym obiektem z poznańskiego Placu Andersa, którego makietę wykonał Michał Cieślarski. Przygotował także miniatury Poznań Financial Centre oraz Andersii Tower.
Biurowiec, który staje się legendą
Oddanie do użytku biurowca Andersia Silver będzie finalizowało trwającą od 25 lat inwestycję zlokalizowanej przy Placu Andersa w Poznaniu, którą wspólnie realizują Von der Heyden Group i Miasto Poznań. Za jej projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Zabudowa placu składa się z czterech, tworzących architektoniczną całość obiektów: Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersii Tower wraz z hotelem, Andersii Business Centre oraz zwieńczającego przedsięwzięcie, największego z nich – biurowca Andersia Silver, który będzie jednocześnie najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski.
– Tego rodzaju entuzjastyczny odzew, emocje i dyskusje, jakie mu towarzyszą, pozwalają nam wierzyć, że jako deweloper dobrze wywiązujemy się z naszego zadania, a Andersia Silver cieszyć będzie nie tylko najemców bezpośrednio korzystających z przestrzeni biurowych, ale także społeczność Poznania oraz całego regionu. Te inicjatywy ogromnie cieszą i zarazem motywują. To dla nas bardzo ważne i wyróżniające, że Andersia Silver jest źródłem inspiracji, dzięki którym powstają tak niezwykłe realizacje – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący Andersię Silver.
mat.pras.