Nieruchomość inwestycyjna Office House z najwyższą w Warszawie oceną certyfikatu BREEAM .
Biurowiec w ramach wielofunkcyjnego projektu Towarowa22 otrzymał certyfikat BREEAM Interim na najwyższym możliwym poziomie „Outstanding”. Niezależni audytorzy przyznali powstającemu w Warszawie budynkowi Office House imponujący wynik 97,9%, co czyni go najwyżej ocenionym w systemie BREEAM budynkiem w tym mieście. To również najwyżej oceniony w Polsce budynek wg standardu BREEAM International New Construction 2016 i jeden z najlepszych na świecie przykładów zrównoważonego budownictwa.
– Z radością przyjęliśmy informację, że Office House jest najbardziej zrównoważonym adresem w Warszawie. Osiągnął też drugi najwyższy wynik certyfikacji BREEAM wśród biurowców w Polsce, po krakowskim V.Offices. Jesteśmy dumni, że obie te inwestycje należą do AFI. Jesteśmy też właścicielem jedynych budynków mieszkalnych w kraju z finalnym certyfikatem BREEAM „Excellent”. Pionierskie osiągnięcia naszych projektów w zakresie zrównoważonego budownictwa są najlepszym dowodem zaangażowania AFI w obniżanie śladu węglowego całego portfela inwestycyjnego – dodaje Sebastian Kieć, prezes AFI Poland.
Nieruchomość inwestycyjna Office House to część miastotwórczego projektu Towarowa22 który, AFI, Echo Investment i Archicom realizują w miejscu dawnej drukarni na warszawskiej Woli. Dziewięciopiętrowy biurowiec o powierzchni 32 tys. mkw. jest już w większości wynajęty, a jego budowa zakończy się jeszcze tej wiosny.
BREEAM to wiodący system oceny budynków pod kątem zastosowanych rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko oraz zwiększających efektywność energetyczną. Proces akredytacji biurowca Office House koordynowała firma SWECO Polska.
– Budynek Office House to przykład nowoczesnego, odpowiedzialnego projektowania na światowym poziomie. Uzyskanie najwyższej oceny w certyfikacji BREEAM z tak wysokim wynikiem (97,9%) potwierdza nie tylko wyjątkową jakość projektu i realizacji, ale również głębokie zaangażowanie inwestora w kwestie środowiskowe i społeczne. Budynek został zaprojektowany z myślą o maksymalnej efektywności energetycznej, komforcie użytkowników oraz pozytywnym wpływie na otoczenie miejskie. To przykład odpowiedzialnej architektury, która realnie wspiera zrównoważony rozwój polskich miast – komentuje Kamila Kozłowska, Assessor BREEAM NC projektu, SWECO Polska.
Za różnorodną architekturę biurowców i apartamentowców, które powstają w nowym śródmiejskim kwartale pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą odpowiada pracownia JEMS Architekci. Centralnym punktem tego miejsca będzie 2-hektarowy park z odrestaurowanym modernistycznym pawilonem Domu Słowa Polskiego.
materiał prasowy