Nieruchomość komercyjna Tryton Business House w Gdańsku nową siedzibą Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego.
Tryton Business House to nowoczesny budynek biurowy oferujący 25 500 mkw. najwyżej klasy biur i powierzchni usługowych, zlokalizowany w Gdańsku.
Wydziały Sądu Okręgowego oraz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku zmieniają lokalizację. Obie instancje wymiaru sprawiedliwości przenoszą wybrane wydziały do nowej siedziby w budynku Tryton, gdzie zajmą łącznie ok. 2 800 metrów kwadratowych powierzchni najmu.
Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny w Gdańsku podjęły decyzję o przeniesieniu Wydziałów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Wydziału Własności Intelektualnej z dotychczas zajmowanych budynków kamienicznych do nowoczesnych powierzchni w budynku biurowym w centrum miasta. Obie instytucje podpisały z właścicielem Tryton Business House, firmą Globalworth, wieloletnie umowy najmu. Przeprowadzka do nowej siedziby planowana jest wiosną 2025 roku.
Sąd Apelacyjny, który również zdecydował się na wynajęcie przestrzeni w Trytonie, zajmie ponad 800 mkw. powierzchni brutto budynku.
„Decyzja o przeprowadzce do nowego budynku i zmiany modelu z własności na wynajem powierzchni jest efektem naszych długoterminowych planów. Zmierzamy do poprawy warunków pracy dla sędziów i pracowników administracji sądowej oraz sprawnej organizacji funkcjonowania Sądu z jednej strony, a z drugiej – do zwiększenia komfortu przebywania na terenie sądu i załatwiania spraw urzędowych dla interesantów. Priorytetem była możliwość wydzielenia i dostosowania powierzchni do naszych wytycznych, sprzyjających sprawnej pracy Sądu, oraz opcja jej powiększenia w razie potrzeby” – komentuje Sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.
„Poszukiwaliśmy przestrzeni spełniającej standardy dostępności, bezpieczeństwa oraz użyteczności. W nowej siedzibie w Tryton Business House znajdują się takie właśnie nowoczesne przestrzenie, przygotowane według wyszczególnionej przez nas specyfikacji przez zespół Globalworth. Lokalizacja w jednym budynku razem z Sądem Okręgowym usprawnia pracę administracji obu instancji oraz zwiększa dostępność dla interesantów” – tłumaczy Sędzia Rafał Terlecki, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
„Nowoczesne, elastyczne przestrzenie biurowe, zarządzane przez właściciela bądź zewnętrznego operatora stają się coraz bardziej popularne wśród instytucji publicznych. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania najmem powierzchni biurowej ze strony sektora usług publicznych. Instytucje chętnie zamieniają dotychczasowe biura w budynkach zwykle zaadaptowanych do pracy z oryginalnej funkcji mieszkalnej na profesjonalnie zaprojektowane, odpowiednio wyposażone, zabezpieczone i dostosowane do potrzeb organizacji sektora publicznego powierzchnie, z wygodnym dostępem dla klientów i pracowników, zasobem miejsc parkingowych, zapleczem i możliwością dobrania dodatkowego metrażu w razie potrzeby. Dzięki doskonałej lokalizacji, wysokiej jakości infrastruktury oraz otwartej negocjacyjnej postawie właściciela i zarządcy budynku, Tryton jest dobrym przykładem biurowca, który zaspokaja potrzeby sektora publicznego w zakresie wynajmu powierzchni biurowych” – tłumaczy Beata Lewandowska, Senior Consultant JLL Poland, odpowiedzialna za doradztwo podczas zawierania transakcji.