Warszawa nadal jest liderem w regionie Europy Środkowo-wschodniej, jeśli chodzi o rynek nieruchomości komercyjnych. Tak wynika z najnowszego raportu DTZ – „Global Outlook 2015”. Co więcej, autorzy przewidują, że znaczenie stolicy Polski, będzie nadal rosło. W 2017 roku Warszawa awansuje na pozycję wicelidera rankingu, tuż za Brukselą. Znacznie wzrośnie też pozycja czeskiej Pragi, która awansuje do pierwszej 5.
Warszawa swoją obecność w ścisłej europejskiej czołówce zawdzięcza m.in. statusowi wiodącego centrum biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej, na którym kluczowymi najemcami są międzynarodowe i wielobranżowe korporacje. Ci na przestrzeni minionych trzech lat szczególnie korzystali z zasobów powierzchni biurowej po przystępnej cenie w porównaniu z Europą Zachodnią. Atutem Warszawy jest również silny rynek kapitałowy
Eksperci stworzyli rankingi najatrakcyjniejszych rynków nieruchomości biurowych dla najemców i inwestorów w ujęciu globalnym i regionalnym, dokonując porównania 60 największych miast na świecie pod kątem dostępności nieruchomości i rentowności. W tym celu przebadali oni m.in. wskaźnik pustostanów, nową podaż na przestrzeni minionych i nadchodzących trzech lat, koszt powierzchni, a także wskaźnik lokalizacji, udział procentowy bezpośrednich inwestycji zagranicznych w PKB oraz produktywność siły roboczej.