Inwestycje publiczne

Nowy raport ESG Apsys Polska: kontynuacja strategii zrównoważonego rozwoju do 2030 roku

default

Apsys Polska opublikował kolejny Raport ESG, podsumowujący działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w 2023 roku i postępy w realizacji strategicznych celów Grupy, założonych do 2030 roku.

„Polityka zrównoważonego rozwoju Apsys Polska” to czwarty kompleksowy dokument, który prezentuje pozafinansowe efekty pracy organizacji. Ogólnodostępne raporty Apsys związane z aspektami środowiskowymi, społecznymi oraz ładu korporacyjnego ukazują się regularnie od 2020 roku. Najnowsza publikacja obejmuje wyniki za rok 2023.

– Odpowiedzialność społeczną postrzegamy jako misję, dlatego zobowiązaliśmy się do raportowania osiągnięć z zakresu ESG jeszcze przed wprowadzeniem unijnych przepisów dotyczących raportowania czynników pozafinansowych. Regulacje dyrektywy CSRD funkcjonują w Polsce od tego roku w przypadku największych spółek zainteresowania publicznego, a w 2025 obejmą kolejną grupę dużych przedsiębiorstw, w tym również Apsys. Z własnej inicjatywy od kilku lat przygotowujemy coroczne raporty, które nie tylko zawierają mierzalne dane, ale także porządkują i wskazują kierunki działań całej organizacji. Od początku istnienia firmy angażujemy się w rozwój miast, z troską i poczuciem faktycznego wpływu na dobrostan ich mieszkańców. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę ze znaczenia zrównoważonego rozwoju dla przyszłości gospodarki i kondycji przedsiębiorstw. Wierzymy, że rzetelna i regularna praca nad przygotowywaniem raportów ESG, nastawienie na wymierne efekty i transparentność informacji zaowocują wzrostem społecznego zaufania do świata biznesu, upowszechnieniem wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i coraz większym zaangażowaniem naszej branży w dobre praktyki – mówi Magdalena Błądek, ESG Officer w Apsys Polska.

Raport składa się z 4 rozdziałów spójnych z filarami strategii Apsys. Pierwszy dotyczy działań i zobowiązań związanych z ochroną środowiska, m.in. redukcją śladu węglowego, oszczędnościami energii elektrycznej i wody, certyfikacją i bioróżnorodnością. Drugi filar skupia się na projektach szytych na miarę dla konkretnego miejsca. Zawiera informacje o tym, ile firma osiągnęła w obszarze dbania o jakość przestrzeni miejskich i wspierania lokalnych społeczności, prowadzenia własnych projektów handlowych, gastronomicznych (Food Fyrtel w Poznaniu) i mieszkaniowych (Solea – Mieszkania przy Wyścigach w Warszawie, Nowa Stawowa i Apartamenty Staromiejskie we Wrocławiu), w likwidowaniu barier architektonicznych, efektywnym zarządzaniu centrami handlowymi oraz rozwijaniu ich oferty zakupowej i pozazakupowej. Trzecia część raportu dotyczy działań związanych z promowaniem dobrych praktyk wśród klientów i partnerów biznesowych (m.in. wdrażanie zielonych umów i rozwiązań proekologicznych, propagowanie zasady transparentności w organizowaniu przetargów, włączanie interesariuszy w łańcuchu wartości w dobre praktyki biznesowe).  Ostatni rozdział jest poświęcony kulturze korporacyjnej Apsys Polska, projektom wspierającym rozwój zespołu i indywidualnych talentów oraz regularnym badaniom satysfakcji pracowników.

Źródło: APSYS / materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora