rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Osiedle Mickieiwcza ma certyfikat BREEAM

mickieiwczaPierwszy etap warszawskiego Osiedla Mickiewicza autorstwa firmy Skanska z końcem sierpnia zdobył międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Good. Proces certyfikacji przeprowadziła firma Go4Energy.

Osiedle Mickiewicza to nowoczesny kompleks mieszkaniowy realizowany przezspółkę Skanska Residential Development Poland, który powstaje przy ul. Rudzkiej w Warszawie Osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Pierwszy etap inwestycji, liczący 105 mieszkań o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw., zostanie oddany do użytku w ostatnim kwartale 2016 r. W ofercie sprzedaży zostały trzy ostatnie mieszkania.

Osiedle Mickiewicza powstaje z zastosowaniem rozwiązań, które odpowiadają kryteriom systemu certyfikacji BREEAM.

– Na etapie budowy, prac instalacyjnych, testów i odbiorów odpowiedni specjaliści zostali zaangażowani w proces tzw. comissioning’u, czyli niezależnego sprawdzenia poprawności działania systemów budynku – grzania, wody użytkowej, oświetlenia, wentylacji i automatyki. Proces comissioning’u daje gwarancję przyszłym mieszkańcom, że zainstalowane elementy spełniają odpowiednie normy i standardy. W ramach projektu został zatrudniony również ekolog, który sporządził plan ochrony fauny i flory na terenie inwestycji oraz specjalista od zieleni, który brał udział w przygotowaniu projektu nasadzeń – mówi Aleksandra Goller, menedżer projektu Skanska Residential Development Poland. –Podczasbudowy ponad 75% odpadów zostało przekazane do recyclingu – dodaje.

Osiedle Mickiewicza spełnia 100% wymagań certyfikacji BREEAM pod względem położenia inwestycji na mapie miasta – dostępu do komunikacji miejskiej, sklepów, kościołów, terenów rekreacyjnych oraz infrastruktury rowerowej. Unikalne umiejscowienie, na pograniczu Bielan i Żoliborza, nazwanych Zielonymi Płucami Warszawy, będzie sprzyjać długim spacerom i dobremu samopoczuciu mieszkańców.

Dzięki certyfikacji na osiedlu Mickiewicza będzie możliwe uzyskanie oszczędności w kosztach utrzymania części wspólnych na poziomie około 10%. Będzie to możliwe przede wszystkim przez wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia, którego ważnymi elementami są czujniki ruchu i zmierzchowe, które dostosowująnatężenie światła do panującej pory dnia oraz oświetlenie LED w częściach wspólnych budynku, które jest źródłem oszczędności energii rzędu 80%.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora