Mindspace zorganizował debatę pt. „Rewolucja w miejscu pracy”. Rozmawiano o tym, jaką rolę w świecie hybrydowym odgrywa biuro.
Podczas debaty poruszono temat tego, w jaki sposób i w jakim zakresie musi zmienić się rynek biurowy, aby sprostać nowym, zmodyfikowanym oczekiwaniom najemców.
W debacie udział wzięły cztery prelegentki: Anna Jarzębska, Psycholożka, Mentorka kariery; Karina Kreja, International Concept Manager Next Office & Workplace Expert w Kinnarps; Jowita Michalska, Założycielka i Prezeska Digital University oraz Ula Zając-Pałdyna, Specjalistka w dziedzinie HR.
Debata miała na celu przede wszystkim określenie potrzeb i oczekiwań pracowników i pracodawców względem miejsca pracy. Wszystkie prelegentki były zgodne co do tego, że świat pracy hybrydowej zapisze się jako rynkowy standard pracy na długi czas, a wraz z nim zupełnie nowe modele pracy i przywództwa.
– Model pracy hybrydowej od zawsze sprawdzał się w szczególności wśród firm wynajmujących przestrzeń typu flex, jednak dziś cieszy się popularnością także wśród przedsiębiorstw, które do tej pory preferowały biura tradycyjne. System hybrydowy oferuje nie tylko możliwość wyboru miejsca, czasu i sposobu pracy, ale i pomaga zachęcić do danej organizacji nowe talenty oraz utrzymać dotychczasowych, ceniących sobie elastyczność pracowników. Jak wynika z badań amerykańskiego Harvard Business Review, częste kontakty osobiste prowadzą do zaangażowania, wzajemnego wsparcia i lepszej współpracy w zespołach. Nie da się więc ukryć, że pomimo wielu zalet pracy zdalnej, jest ona wyzwaniem m. in. w zakresie utrzymania kontaktów międzyludzkich i zapewnienia dobrego samopoczucia zwłaszcza tym pracownikom, którzy na skutek pracy z domu mogą doświadczyć wypalenia zawodowego – powiedziała Efrat Fenigson, Wiceprezeska ds. Marketingu w Mindspace, otwierając debatę.