Posadzki epoksydowe i poliuretanowe są powszechnie stosowane w przemyśle oraz w obiektach użyteczności publicznej. Mimo, że często żywice syntetyczne są traktowane jak jeden produkt, w rzeczywistości są to różne materiały i tym samym różne rodziny posadzek żywicznych o odmiennych formułach, właściwościach i zastosowaniach – tłumaczą eksperci z firmy Flowcrete.
Systemy posadzkowe na bazie żywic poliuretanowych są trwałe i wytrzymałe w warunkach intensywnego ruchu pieszego, dużych obciążeń mechanicznych, takich jak np. miejscowy załadunek towarów oraz intensywny ruch wózków widłowych i paletowych, oraz obciążeń chemicznych.
Posadzki poliuretanowo-cementowe są stosowane tam, gdzie panują najtrudniejsze warunki użytkowania, m.in. w zakładach spożywczych, ponieważ wytrzymują skrajnie wysokie temperatury.
Żywice epoksydowe doskonale sprawdzają się w wielkopowierzchniowych obiektach komercyjnych, takich jak centra handlowe, w portach lotniczych, w biurowcach, w muzeach, a także w przemyśle lekkim oraz w zakładach przetwórczych, w strefach, do których mają dostęp klienci, gdzie liczy się zarówno estetyczny wygląd posadzki, jak i jej funkcjonalność.
Każde z tych posadzek są przeznaczone do pracy w rożnych warunkach. Wiedza o tym, jakie właściwości mają posadzki poliuretanowe i epoksydowe oraz czym się różnią, jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu tych materiałów w konkretnym projekcie.
Flowcrete od ponad 20 lat gwarantuje na rynku polskim najwyższą jakość produktów i usług, a także z pełnym zaangażowaniem dba o ochronę środowiska naturalnego i standardy obsługi Klienta.