Informacje dnia

Projekty, które zostały nagrodzone w III etapie Tubądzin Design Awards

3_msce_Laila_Magdy_Egipt_2
Jakie projekty zostały nagrodzone w III etapie Tubądzin Design Awards? Oto podział na kategorie.

Unlimited Architecture: formy otwarte na świat
Kategoria Unlimited Architecture zapewnia niekończące się możliwości interpretacji sztuki projektowania. Nie ma w niej miejsca na ograniczenia. W tej przestrzeni twórcy mogą realizować najbardziej nietuzinkowe wizje o ogromnej wartości nie tylko użytkowej, ale także artystycznej.

Na podium znalazła się praca architektki z Ukrainy, Oksany Shumeldy, która wykracza poza ramy tradycyjnego minimalizmu. Surowy, a równocześnie przytulny design wnętrz oraz elewacji budynku, zaskakuje swoją głębią.
Drugie miejsce przypadło Polce, która zaproponowała niezwykle innowacyjną formułę architektoniczną. W swojej wizji Monika Kalita odniosła się do bogactwa naturalnych struktur oraz materiałów, które stają się integralną częścią projektu.
Trzecie miejsce zajęła Laila Magdy z Egiptu, której projekt domku jogi na plaży zaskakuje eklektyzmem struktur liniowych.

Young Power: innowacyjnie o funkcjonalności
W kategorii Young Power liczy się nowoczesne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Innowacyjność, zabawa konstrukcją oraz niespotykane inspiracje – oto projekty, które kreują zupełnie nowe trendy i konwencje, które staną się przyszłością. Zwycięzcy mogli więc podzielić się najbardziej nietypowymi pomysłami i rozwiązaniami.

Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk, Freddie Bull, którego projekt fascynuje pięknem oraz złożonością. Inspiracją dla młodego twórcy stała się architektura medyczna, która nie spełnia potrzeb osób z demencją.
Drugie miejsce w kategorii Young Power zajęła Marta Rybicka. Jej projekt, wpisujący się w koncepcję mikrodomów, ujmuje minimalistycznym sznytem oraz funkcjonalnością.
Na trzecim miejscu uplasował się Andres Quevedo z pracą Mube. Niezwykła opływowa konstrukcja zaskakuje finezyjnymi kształtami przywodzącymi na myśl wnętrze drzewa.

Everyday Design: naturalna zgodność
Komfort codziennego funkcjonowania, łączący piękno oraz nowoczesne rozwiązania – oto cel który przyświecał uczestnikom kategorii Everyday Design. Wnętrza powinny zadbać o odpoczynek, wygodę pracy, ale także stać się miejscem żywych interakcji. Harmonijne przestrzenie motywują i pozwalają się zrelaksować, są także blisko kojącej natury.
Natalia Nykolyshyn z Ukrainy, która zdobyła pierwsze miejsce, stworzyła projekt pełen szacunku dla tradycji oraz natury, który pozwala rozgościć się nowoczesności
Drugie miejsce zajęła Elena Maksimchuk z Ukrainy. Projekt domku wiejskiego oparty został na koncepcji natural luxury.
Na trzecim miejscu znalazła się praca Enikő Salamona z Węgier, który postawił na nowoczesność połączoną ze stylem amerykańskim.

materiał prasowy