Uczestnicząc w Szczycie Klimatycznym ONZ w Katowicach RICS w partnerstwie z wiodącymi podmiotami na rynku opowiedział się za kluczowymi inicjatywami mającymi wpłynąć na transformację globalnego sektora budownictwa i nieruchomości.
Podczas szczytu RICS podkreślił znaczenie faktoringu ‘wcielonego węgla’ (ang. embodied carbon) w ramach narodowych zobowiązań do redukcji emisji dwutlenku węgla (NDC) dla określenia opartych na naukowych podstawach celów dla budynków i budownictwa oraz wdrożenia gospodarki cyrkulacyjnej w sektorze, odwołując się do zawodowego standardu w zakresie całościowej oceny emisji dwutlenku węgla w budownictwie.
W celu dostarczenia konkretnych rozwiązań finansowych, RICS wspólnie z 41 członkami inicjatywy Energooszczędnych Kredytów Hipotecznych (EEM) zaprezentował podczas katowickiego Szczytu definicję energooszczędnych kredytów hipotecznych oraz listę kontrolną należycie wykonanej wyceny dla celów kredytów hipotecznych.
„Nasze działania opierają się przede wszystkim na wyposażeniu profesjonalistów w niezbędne narzędzia odzwierciedlające poszczególne wymiary zrównoważonego rozwoju w ich codziennej praktyce zawodowej, a jednocześnie na współpracy z innymi organizacjami, aby uwrażliwić inwestorów na ryzyko związane z brakiem dostosowania aktywów do zmieniającego się ustawodawstwa i trendów rynkowych.. W związku z tym rzeczywiście wymagamy włączenia i uwzględnienia tychże aspektów jako integralna część raportów z wyceny”, Ursula Hartenberger, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju RICS.