Firma doradcza Savills będzie zarządzać wartym 350 milionów złotych biurowo-konferencyjno-hotelowym kompleksem Posejdon. Nowa wizytówka Szczecina wchodzi w fazę operacyjną – kolejni najemcy powierzchni biurowej wprowadzają się do budynku, uruchomione zostały już również pierwsze sklepy. Otwarcie dwóch hoteli – cztero- i trzygwiazdkowego odbędzie się w II połowie 2020 roku.
„W ciągu czterech lat spółka PORTO nie tylko zrewitalizowała przedwojenny dom towarowy, ale rozbudowała go tworząc w samym sercu Szczecina największy w tym mieście kompleks typu mixed-use” – mówi Marcin Woźniak, prezes spółki, właściciela Posejdona.
W nowoczesnym i ekologicznym budynku Posejdon znajduje się prawie. 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy AA, blisko 5 tysięcy metrów powierzchni handlowo-usługowej, w tym butiki nieobecnych dotąd w Szczecinie marek oraz dwa hotele sieci Marriott – czterogwiazdkowy Courtyard oraz trzygwiazdkowy Moxy, które łącznie zaoferują 255 pokoi. Ofertę Posejdona uzupełnia największe i najnowocześniejsze centrum kongresowe w Szczecinie, gotowe przyjąć niemal 1000 gości.
Zgodnie z deklaracją dewelopera, Posejdon to także największy zrealizowany w ostatnim czasie w Polsce budynek o niskim zużyciu energii (NZEB – Nearly Zero Emission Building) z wyprzedzeniem spełniający wchodzące w 2021 roku restrykcyjne normy ograniczające emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Kompleks dysponuje m.in. dwoma własnymi źródłami energii odnawialnej – geotermalnym i słonecznym. Potwierdzeniem wysokiej jakości projektu w zakresie norm ekologicznych jest certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent. Symbolem przyjazności środowisku Posejdona jest ogólnodostępne patio z największą w Polsce zieloną ścianą – 150 m kw. specjalnie dobranych roślin ozdabia wnętrze nowoczesnego budynku.
Obecnie w Posejdonie działa już część biurowa oraz handlowa, w ramach której dostępne są sklepy Super-Pharm i Lidl, a otwarcie części hotelowej zaplanowane jest na drugą połowę 2020 r. W niedalekiej przyszłości do dyspozycji wszystkich odwiedzających kompleks będzie taras widokowy na 35 piętrze z podniebnym barem na dachu budynku.
„W Polsce powstaje obecnie coraz więcej projektów wielofunkcyjnych. Pełnią one niezwykle ważną funkcję miastotwórczą, tworząc przyjazną i zróżnicowaną przestrzeń miejską. Tego rodzaju kompleksy są pożądane przez wielu najemców i z reguły spotykają się również z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców. Stanowią one wyzwanie dla właścicieli ze względu na potrzebę odmiennego podejścia do zarządzania poszczególnymi funkcjami nieruchomości, ale jednocześnie pozwalają zdywersyfikować inwestycje” – mówi Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor zespołu nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami, Savills.
Zespół nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami firmy Savills zarządza obecnie w Polsce 18 obiektami handlowymi, poszerzając w ostatnim czasie swoją ofertę skierowaną do właścicieli projektów mixed-use, w skład których wchodzą budynki biurowe, handlowe, mieszkalne i hotelowe.
mat.pras.