Koncepcja zrównoważonego miasta łączy aspekty ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. Ma na uwadze poprawę jakości życia mieszkańców i stwarza przestrzeń do wypoczynku. Nie boi się nowoczesnych rozwiązań, ale przede wszystkim pamięta o potrzebach człowieka. Realizowane przez firmę Profbud Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich doskonale wpisuje się w nowoczesne koncepcje urbanistyczne, postrzegające przestrzeń miejską przez pryzmat jej przyjazności mieszkańcom i najbliższemu otoczeniu.
Projekt Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich udanie wpisuje się w najnowsze trendy urbanistyczne, uwzględniając potrzeby mieszkańców, dając impuls do rozwoju społecznego, a przy tym nie zapominając o strefach wypoczynku i relaksu. Zakłada powstanie nowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni miejskiej, której znakami rozpoznawczymi będą komfort życia i funkcjonalność.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich usytuowane będzie nieopodal Ursynowa, przy ulicy Puławskiej, w odległości ok. 2 km od Lasu Kabackiego. W planach jest skomunikowanie go z centrum Warszawy za pośrednictwem innowacyjnego rozwiązania – autonomiczne busy zapewnią transport do stacji PKP Warszawa Jeziorki, skąd podróż do stolicy potrwa zaledwie kilkanaście minut.
Projekt architektoniczny Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich powstał w pracowni Mąka Sojka Architekci, która ma w swoim portfolio choćby zagospodarowanie części gdańskiej Wyspy Spichrzów. Miasto zostanie podzielone na cztery kwartały, z których trzy będą dzielnicami o nazwach zaczerpniętych od miast-gospodarzy igrzysk olimpijskich, które niedawno się odbyły („Paryż”), lub odbędą się w nieodległej przyszłości („Mediolan” i „Los Angeles”). Koncepcja projektowa zakłada, że w czwartej dzielnicy powstanie centrum sportu.
Według informacji podanych przez firmę Profbud realizacja pierwszego etapu prac rozpocznie się w 2024 roku.
materiał prasowy