Informacje dnia

Trendy wnętrzarskie w 2021 r. – co będzie modne?

copernico-p_kICQCOM4s-unsplash
Trendy wnętrzarskie w 2021 r. – co będzie modne? Tendencje pokazują, że przy wystroju wnętrz coraz chętniej kierujemy się ku naturze i przytulności. Do mody wracają wnętrza, które zachęcają do odpoczynku i spędzenia w nich dłuższego czasu w ciszy i spokoju. Dotyczy to zarówno biur jak i mieszkań czy apartamentów.

Spis treści:
Modne wnętrze nieruchomości
Przytulny wystrój zarówno w domu jak i biurze
Meble na wymiar podkreślą funkcję pomieszczenia
Drewno na piedestale
Paleta kolorów w zgodzie z naturą
Rodzaje materiałów także mają duże znaczenie
Dodatki – dopełnienie całości, czyli designerska kropka nad „i”
Recykling i renowacja mebli w modzie
Złoto i miedź jako uzupełnienie całości

Modne wnętrze nieruchomości

W bieżącym 2021 roku trendy wnętrzarskie wskazują, że przy urządzaniu wnętrz kierujemy się ponownie w stronę natury. Utrzymuje się popularność jasnych, nieco minimalistycznych wnętrz. Dużą popularnością cieszą się dodatki w stylu boho oraz vintage, które doskonale współgrają z naturalnym klimatem wnętrz.

Przytulny wystrój zarówno w domu jak i biurze

W bieżącym roku można zauważyć, że trendy wnętrzarskie są zbliżone do siebie zarówno w przypadku wystroju prywatnych mieszkań jak i komercyjnych obiektów, takich jak biura czy lokale handlowe lub lokale usługowe. Modne jest obecnie stawianie na naturalność, która wprowadza do wnętrza nieruchomości przytulną atmosferę. W dalszym ciągu z mody nie wychodzi uniwersalna biel. Chętnie łączymy ją z szarościami, grafitem i czernią. Do łask wracają jednak także wszelkiego rodzaju odcienie beżu i brązu. Ciepła kolorystyka wnętrza sprawia bowiem, że wydaje się ono bardziej komfortowe, a właśnie do takiego odbioru wnętrza coraz chętniej dążymy.

Meble na wymiar podkreślą funkcję pomieszczenia

Rosnącą popularnością cieszą się meble wykonywane na wymiar. Rezygnując z gotowych mebli sklepowych, możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń a także dopasować meble do układu naszego mieszkania, apartamentu czy biura. Zabudowa na wymiar sprawi, że meble nie tylko będą niepowtarzalne, ale również będą estetycznie prezentowały się we wnętrzu urządzanego pomieszczenia. Co więcej, możemy pokusić się o wprowadzenie pomiędzy meblami elementów dekoracyjnych, choćby coraz bardziej popularnych drewnianych lameli. Meble na wymiar mogą także zostać zaprojektowane w taki sposób, aby podkreślać funkcję pomieszczenia.

toa-heftiba-FV3GConVSss-unsplash

Drewno na piedestale

Niezależnie od tego, czy wnętrze biura albo mieszkania utrzymane jest w neutralnie białej czy też ciepło-beżowej tonacji, drewno coraz częściej gości we wnętrzach jako element wystroju – czasem są to subtelne akcenty, detale wykonane z drewna, a czasem drewno stanowi element dominujący w pomieszczeniu. Drewno bowiem, podobnie jak biel i czerń, jest w pewnym stopniu neutralne. Pasuje zarówno do surowych, minimalistycznych pomieszczeń biurowych, jak i do pełnych ciepła i przytulności wnętrz mieszkania. Z drewna możemy wykonać elementy dekoracyjne albo część zabudowy meblowej. Coraz bardziej popularne staje się także dekorowanie drewnem ścian w pomieszczeniu, na przykład poprzez zastosowanie drewnianych listew, czyli tak zwanych ozdobnych lameli. Zastosowanie naściennych lameli dekoracyjnych sprawi, że ściana sana w sobie będzie stanowiła doskonałą ozdobę. Wszystko dzięki geometrycznej formie lameli oraz trójwymiarowej perspektywie, jaką tworzą na ścianie. Lamele mają także inną świetną funkcją – za ich pomocą można w subtelny sposób podzielić pomieszczenie. Jest to doskonałe rozwiązaniem zarówno do domu jak i biurze typu open-space.
W przypadku mieszkania czy domu lamele możemy zastosować na przykład do oddzielenia kuchni od salonu, w przypadku kawalerki mogą one wydzielić w pomieszczeniu część dzienną, czyli salon, oraz część sypialnianą. Lamele dekoracyjne można także z powodzeniem zastosować w biurze czy lokalu handlowym albo lokalu usługowym. Za ich pomocą można zbudować subtelną ściankę, która oddzieli na przykład pracowniczy open-space od strefy socjalnej dla pracowników. Dziki lamelom dekoracyjnym można ponadto oddzielić strefę dla klienta od strefy dla pracowników. Jak widać, drewniane lamele dekoracyjne mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie.

Paleta kolorów w zgodzie z naturą

Jeśli chodzi o kolory, po jakie najchętniej w tym roku sięgamy przy urządzaniu wnętrz, to zdecydowanie przodują naturalne odcienie, kojarzące się z naturą. Głęboka zieleń, granat, turkus, błękit, żółć, a także wszelkiego rodzaju brązy i beże święcą triumfy. W bardziej wytwornych wnętrzach są one łączone z mocniejszymi akcentami, na przykład malachit, butelkowa zieleń czy granat lub indygo bardzo często łączone są ze złotymi elementami, co nadaje wnętrzu szyku i elegancji, a także wprowadza odpowiedni klimat.

Rodzaje materiałów także mają duże znaczenie

Dobór odpowiedniego materiału, na przykład obicia sofy czy foteli a nawet dekoracyjnych poduszek, także ma duże znaczenie. W bieżącym roku, który skierowany jest w stronę natury, doskonałym dopełnieniem naturalnych wnętrz będzie zastosowanie materiałów organicznych. Doskonale sprawdzi się bambus czy wiklina.

Dodatki – dopełnienie całości, czyli designerska kropka nad „i”

Pozostając w klimacie natury, rośnie popularność naturalnych dodatków wykonanych z kamienia, drewna czy metalu. Doskonałym uzupełnieniem mogą być szklane lub ceramiczne przedmioty, na przykład wazony lub ozdobne misy. Do łask wracają materiałowe zasłony i dywany. We wnętrzach coraz częściej pojawia się duża ilość roślin doniczkowych. Do doskonały pomysł na wypełnienie przestrzeni zarówno w przypadku mieszkania jak i biura. Naturalne, zielone rośliny nie tylko będą stanowiły estetyczny element dekoracyjny, ale również wprowadzą do wnętrza nieruchomości więcej przytulności i jeszcze bardziej przybliżą nas do natury.

Recykling i renowacja mebli w modzie

Coraz częściej poświęcamy uwagę przedmiotom, które dawniej wyrzucilibyśmy do śmieci. Tymczasem stare przedmioty to fantastyczny sposób na urozmaicenie wnętrza i nadaniu mu niepowtarzalnego charakteru. Coraz bardziej popularne staje się odnawianie starych przedmiotów oraz mebli. Ich ponadczasowy charakter wprowadza wyjątkowego ducha dawnych lat i równocześnie współgra z bardziej nowoczesnymi dodatkami. Ekologiczne dodatki wykonane z recyklingu także coraz częściej cieszą się uznaniem. Tego typu przedmioty sprawdzają się doskonale w biurach jak i mieszkaniach – mogą to być przedmioty codziennego użytku takie jak notesy, lub większe przedmioty czy nawet meble, takie jak stoliki kawowe, stojaki na gazety czy donice na kwiaty.

Złoto i miedź jako uzupełnienie całości

Aby nadać wnętrzu urządzonemu w naturalnym, ekologicznym stylu nieco charakteru, często decydujemy się na mocne akcenty kolorystyczne. W bieżącym roku wiele osób stawia na złoto i miedź, które wspaniale rozświetlą spokojne wnętrze i nadadzą mu niezwykłego charakteru. To, jak duży będzie złoty czy miedziany element dekoracyjny, zależy od indywidualnego gustu. Jedni będą woleli drobne akcenty, takie jak rama lustra czy wazon, inni postawią na bardziej wyraziste dodatki, jak na przykład designerskie krzesła wykonane z miedzy czy złotą mozaikę ścienną.

Trendy wnętrzarskie w 2021 roku wskazują, że modne będzie urządzanie wnętrz w duchu bliskości natury, przy równoczesnym wprowadzeniu mocnego akcentu kolorystycznego. Naturalny styl sprawdzi się doskonale zarówno we wnętrzu mieszkania czy apartamentu, jak również biura czy lokalu handlowo-usługowego. Jest bowiem na tyle neutralny i uniwersalny, że charakteru możemy dodać mu za pomocą wyrazistych dodatków.

Redakcja
Komercja24.pl