Miejski kwartał, który Echo Investment realizuje na warszawskiej Woli nie przestaje zaskakiwać. Deweloper przywraca miastu fragment dzielnicy, rewitalizując historyczne obiekty oraz odtwarzając jego miejski charakter. Oprócz tradycyjnych ulic i ścieżek spacerowych, powstanie tu pierwszy warszawski woonerf. Dzięki takiemu podejściu poruszanie się po Browarach Warszawskich będzie swobodne i bezpieczne, a także łączące Dzielnicę Spotkań i Smaków z miastem.
Od tradycyjnej ulicy do woonerfu Haberbuscha i Schielego
Zależy nam, by projekt stał się naturalną, integralną, a przede wszystkim gościnną częścią miasta. Komponujemy ofertę Browarów Warszawskich tak, by zapraszała autorskimi i wyszukanymi konceptami restauracyjnymi oraz otwartymi i zachęcającymi do spędzania czasu placami miejskimi. Sieć ulic i ścieżek poprowadzi do najważniejszych punktów kwartału, bez bramek i szlabanów. Do listy tych okazji, dla których warto będzie odwiedzić nasz kwartał dopisujemy woonerf. Jestem przekonany, że tworząc wewnętrzny ciąg pieszo-jezdny Haberbuscha i Schielego według tej koncepcji kreujemy kolejne miejsce, w którego centrum stoi człowiek i jego codzienne potrzeby.
Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie.
Woonerf pokryje jednolita posadzka nawiązująca do postindustralnego charakteru tego miejsca. Prowadzić nas będą po niej poziome, malowane oznaczenia inspirowane również fabrycznym stylem organizacji przestrzeni. Między innymi w dawnych browarach, znaki namalowane na betonowych płytach rozgraniczały strefy załadunku, trasy przejazdu i transportu surowca. W nowych Browarach Warszawskich specjalna ikonografia będzie wyznaczać strefę restauracyjną, wypoczynku, ruchu pieszego i rowerowego czy drogi pożarowe.
Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie
Pofabryczny charakter woonerfu – miejska instalacja w Browarach Warszawskich
Nawiązujemy do rurociągów służących kiedyś do transportu surowca czy piwa, które charakteryzowały wiele fabryk, w tym Browary Warszawskie. Kortenowy, rdzaworudy rurociąg będzie przypominał o pięknej historii tego miejsca, jednocześnie spełniając zupełnie nowe, miejskie funkcje.
Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie