Informacje dnia

Urban Sequoia – nowy paradygmat zrównoważonych nieruchomości inwestycyjnych

6b9c9b0fa73d1211081ffe4536e93cd3
Podjęte już próby zrównoważenia emisji dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew nie okazały się tak dużym sukcesem, jak oczekiwano. Wskazane jest więc skupienie się na nieruchomościach.
Urban Sequoia to projekt budynku o ujemnym śladzie węglowym. Nieruchomość inwestycyjna jest przykładem na to, jak firmy mogą przejąć inicjatywę i tworzyć innowacyjne budynki bez udziału klienta.
„Triple Zero Standard” to nowy paradygmat zrównoważonych nieruchomości. Branża budowlana jest zbyt zależna od betonu i stali. Firmy muszą być odważniejsze w rozwijaniu technologii i innowacji, nie czekając, aż inni przejmą inicjatywę – podsumowali eksperci podczas konferencji PLACES + SPACES Urban Land Institute (ULI) Poland.
– Sadzenie drzew, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla, okazało się w większości przypadków chybione, musimy więc skupić się na budynkach. Miasta generują 75% globalnej emisji dwutlenku węgla. Ale czy może być tak, że w przyszłości będą one nawet kompensować te emisje? Powierzchnia zabudowana na świecie podwoi się do 2060 roku, co przy dzisiejszym tempie wzrostu oznacza, że miasta emitowałyby wtedy dwa razy więcej CO2 – wyjaśnił Kent Jackson, Partner w Skidmore Owings and Merrill (SOM).

Partnerami PLACES + SPACES są: Grupa Capital Park, Greenberg Traurig, Globalworth, Skanska, Gdynia, Colliers, Cushman & Wakefield, Dentons, DWF Poland, Echo Investment, Hines, MDDP, Van der Vorm Group, Vastint Poland and 7R SA.